איתי זיידנברג

איתי זיידנברג

איש חינוך וחברה. נשוי ואב לשלושה. חבר קיבוץ בית קמה. בעל רקע בחינוך ובמחשבת ישראל. מוביל ומנחה טקסי חיים חילוניים מגוונים. כיהן כמזכ"ל תנועת השומר הצעיר בשנים 2011-2019.

לאורך כל חיי הבוגרים עסקתי בחינוך יהודי- ציוני בארץ ובתפוצות. גדלתי והתחנכתי בקיבוץ בית קמה, על ברכיה של היהודות החילונית. אני רואה ביהדות כחוט שדרה מרכזי של זהותנו המייצר קונטקסט רחב לחיינו וקושר אותנו לעם ולארץ הזאת.

בשנת 2002 עיצבנו, אשתי ואני, את טקס הנישואין שלנו. היה חשוב לנו לבנות טקס המחובר לעולמינו וערכינו- ובמקביל גם שואב מן השורשים היהודיים.  זו הייתה חוויה מכוננת עבורנו ועם השנים, כאשר המשפחה התרחבה, השתמשנו באותה הפרקטיקה לעיצוב טקסי החיים והחגים המרכזיים בחיי משפחתנו. בהמשך התרחבנו גם לקהילה בה אנו חיים- הקיבוץ.

מאז טקס הנישואין שלנו, זכיתי ללוות ולהדריך זוגות בתהליך בניית טקס הנישואין והחל מ 2016, הצטרפתי למנחי הטקסים של הֲוָיָה.

הדבר המשמעותי ביותר בטקס, לטעמי, הוא היכולת של הזוג לעצב אותו באופן שיבטא את עולמו, ערכיו ואמונותיו. חשוב בעיני שהטקס יכלול קטעים אליהם מתחבר הזוג ומאפיינים אותו- בהתאם לבחירתו.

אני שמח וגאה להיות חלק מהֲוָיָה בראש ובראשונה מאחר והיא מאפשרת לזוגות רבים לציין את היום הכל כך משמעותי הזה, בדרך ובאופי המתאים להם ועל הדרך גם מובילה מהפכה חברתית שלא ניתן להפריז בחשיבותה. כפי שאמר א.ד גורדון: "לא יהיה ניצחון של האור על החושך כל עוד לא נעמוד על האמת הפשוטה, שבמקום להילחם בחושך, עלינו להגביר את האור."

נועה ואלדד מספרים

לארגון הוויה ובראשם לאיש שלנו- איתי זידנברג
קשה לסכם רגע אחרי שנגמר, התחלנו את המסע הזה עם איתי והארגון בערך לפני חודש וחצי
זכינו לארגון קשוב וגמיש שהופך כל בקשה למציאות
בין היתר בשל הרגישות והאינטילגנציה לחבר לנו את איתי מכל עורכי הטקסים בארץ
לזכותו של האיש המקסים הזה רק נאמר שאנו חייבים לו חוויה אחרת, הגענו לחופה הזו בשלים.
מבינים את מהותו של הטקס על כל רבדיו, שוקלים מילים, דנים בכוחן של המילים וההצהרות שנאמרות במהלכו. איזה כיף!
כיף לקבל ליווי מאיש כזה מיוחד, כיף להבין את טקס הנישואים שלנו! כיף להתאים כתובה אלינו ולא אותנו אליה!
כיף לקבל שלל מחמאות והתרגשות עצומה מכל אהובינו שנכחו איתנו ברגע המהפנט הזה!
תודה רבה לכלל הנוגעים בעניין, ובראשם איתי שלנו. אוהבים ומוקירים,
נועה ואלדד.
פרטי

פרטי

אין המלצות לעורך הטקסים