טקסי לידה

לידת תינוק או תינוקת חדשים היא אירוע מרגש למשפחה, לקרובי המשפחה ולידידיה. בשנים האחרונות הולך וגדל מספרן של המשפחות המבקשות לציין את הולדת ילדם במעמד חגיגי, משמעותי ורלוונטי לחייהן ולהשקפת עולמן. טקסי הלידה הישראליים של הֲוָיָה נועדו לתת צורה ותוכן חגיגיים לרחשי הלב ולתקוות ולברכות שלהן.

 

במסורת היהודית מציינים באופן חגיגי את הולדתו של תינוק זכר בלבד, באמצעות טקס ברית מילה, מתן שם בבית הכנסת או במנהג פדיון הבן (לבן הבכור). הבת מסתפקת ב"מי שברך" קצר בבית הכנסת.

הטקס שלנו
אנו חוגגים גם את הולדת הבת וגם את הולדת הבן. בטקס מוכרזת ברית הלב של ההורים, האחים, הסבים ושאר בני המשפחה, עם התינוק או התינוקת החדשים, וקשירתם בשלשלת משפחתית וקהילתית.

עורכי ועורכות הטקסים של הֲוָיָה ישמחו להנחות את ההורים ואת בני המשפחה, בתכנון ועיצוב טקס אשר ישלב מקורות יהודיים מסורתיים עם טקסטים מהשירה והספרות העברית החדשה, איחולים אישיים של בני המשפחה, קטעי נגינה ומוזיקה, ועוד.

לכל טקס לידה, נילווה תהליך הכנה מקדים עם עורך/ת הטקס של הֲוָיָה, הכולל מפגש הנחיה והדרכה אישית בבחירת תכני הטקס ומתכונתו. משפחות אשר מבקשות לערוך את הטקס באופן עצמאי מוזמנות להיעזר בשירותי הייעוץ של הוויה.

הֲוָיָה עורכת את טקסי הלידה הבאים:

– ברית הבת – הידוע אף בשמות "שמחת הבת" ו"זבד הבת".

-ברית הבן – ניתן לקיים את הטקס כחלק ממעמד ברית המילה, או כטקס נפרד ממנו.

– "ברית הלב": טקס למשפחות מאמצות – לציון חגיגי של הצטרפות של בן או בת חדשה אל המשפחה.

להורדת טקס לדוגמא: טקס לידה לבן, טקס לידה לבת