מי אנחנו

מי אנחנו

עורכים, לומדים ויוצרים

הֲוָיָה – המרכז ללא כוונת רווח הגדול בישראל העורך מאות טקסי חתונה ונישואים, בר מצווה ובת מצווה, לידה וברית, אבלות וזכרון מדי שנה.

מטרת הֲוָיָה להוביל ולקדם פיתוח ועיצוב של טקסי חיים ישראלים, רלוונטיים ונגישים לציבור החילוני בארץ ובחו"ל, ובכך לתת מענה לציבור המנוע מלהינשא במדינת ישראל על פי החוק הקיים (עולים ובני עולים מארצות חבר העמים, ועוד), או למי שאינו חפץ בשל השקפתו להיזקק לשרותי הדת הרשמיים. לכל אלה אנו מציעים אפשרות לקיום טקסי חיים המתאימים למציאות היהודית-ישראלית המתהווה כאן ועכשיו.

בהֲוָיָה עורכים, לומדים ויוצרים טקסי-חיים, הנטועים במסורת היהודית ובמקורותיה, ובו בזמן מבטאים התחדשות יהודית, חילונית וציונית בת זמננו.

בהֲוָיָה רואים בטקסי החיים צומת דרכים משמעותי בחיי האדם החילוני, אשר מזמין אותו לבחון מחדש את זהותו וזיקתו למסורת, לטקס ולמנהג. ברוח זו אנו מציעים לזוגות ולמשפחות לבחון בהדרכתנו את משמעותו של הטקס עבורם, על אלו צרכים הוא עונה ומה מידת הרלוונטיות שלו לחייהם.

מבחינתנו, הטקס הישראלי של הֲוָיָה הוא הטקס שלכם.

אנו מציעים לזוגות ולמשפחות לבחון בהדרכתנו את משמעותו של הטקס עבורם, על אלו צרכים הוא עונה ומה מידת הרלוונטיות שלו לחייהם. עורכות ועורכי הטקסים של הויה, המלווים את תהליכי ההנחיה ועריכת הטקסים אינם בעלי הסמכה רבנית-דתית. מקור סמכותם נובע מבקיאותם בתכני התרבות היהודית, מאישיותם וכישוריהם, ומן העובדה כי הינם מייצגים בעשייתם את זהותו התרבותית של הזרם הגדול ביותר כיום בעם היהודי – הזרם החילוני.

הֲוָיָה הוקמה בשנת 2006 כמרכז לטקסים של חיים המשותף לשלושה ארגוני חינוך ותרבות ותיקים: המדרשה באורנים, בינה ומכון הטקסים החילוני. הֲוָיָה הוקמה כמרכז ללא מטרות רווח, במטרה להוביל ולקדם את תהליך פיתוחם ועיצובם של טקסי חיים ישראלים, רלוונטיים ונגישים לציבור החילוני בארץ ובחו"ל. החל משנת 2015 פועלת הֲוָיָה במסגרת ישראל חופשית.

"…דור מחדש ויוצר איננו זורק אל גל האשפה את ירושת הדורות. הוא בוחן ובודק, מרחיק ומקרב, ויש שהוא נאחז במסורת קיימת ומוסיף עליה. ויש שהוא יורד לגלי גרוטאות, חושף נשכחות, ממרק אותן מחלודתן ומחזיר לתחייה מסורת קדומה שיש בה כדי להזין את נפש הדור המחדש…"

ברל כצנלסון

havaya_n1

 

צוות הֲוָיָה:

יעל ברמנו – מנהלת הֲוָיָה

עו"ד לירן שוובר קידר – ראש היחידה המשפטית

גלית ברנובסקי – רכזת קשרי לקוחות

עפר ערן – רכזת קשרי לקוחות

ד"ר אליזבט גולדוין ורמי פורת – יועצים אקדמיים