תעודת החיים המשותפים של הויה

 תעודת חיים משותפים של הויה

התשובה המשפטית לזוגות ידועים בציבור

זוגות רבים בישראל מתחתנים בטקסים פרטיים. בין אם חבר או חברה, בן או בת משפחה, עורך או עורכת טקס מקצועיים או דמות ציבורית מוכרת, זוגות רבים בוחרים לקחת אחריות על הטקס שלהם ולומר תחת החופה את המילים שהם עומדים מאחוריהן בלב שלם. זוגות רבים אף בוחרים שלא לקיים טקס ופשוט חיים את חייהם יחד.

עבור זוגות שמצביעים בטבעת ובוחרים את הדרך האישית שלהם, היחידה המשפטית מאפשרת לחתום את הנושא בתצהיר חיים משותפים המעיד על כך שהזוג מקיים חיים משותפים ושהסטטוס המשפטי של השניים הוא 'ידועים בציבור'.

מאז השקתה ביוני 2016 מאות זוגות כבר הנפיקו את תעודות חיים משותפים של הויה במקביל לחתימה על תצהיר חיים משותפים.

בפגישה עם עו"ד מהיחידה המשפטית תוכלו לקבל יעוץ משפטי פרטני, לחתום על תצהיר חיים משותפים ולקבל את התעודה. במסגרת הייעוץ תוכלו לשאול כל שאלה בנוגע לזכויות והחובות שלכם במעמדכם הנוכחי ותקבלו גם הסברים המתייחסים להסכם זוגיות, נחיצותו ויסודותיו.

 

על מה מעידה התעודה?

על כך שחתמתם על תצהיר כדין בדבר היותכם זוג ידועים בציבור. את התעודה תוכלו להציג בפני רשויות ובתי עסק שירצו הוכחה שאתם זוג לכל דבר למרות שבתעודות הזהות שלכם לא כתוב שאתם נשואים זה/ו לזה/ו.

 

מה אומר התצהיר?

שאתם מקיימים חיים משותפים, שאתם זוג לכל דבר, שקיימתם/ן טקס חתונה ושהמסגרת המשפטית של הזוגיות שלכם מנותקת מהרבנות (זוגות שלא קיימו טקס כלל יחתמו על תצהיר שאיננו מזכיר את קיומו של טקס).

 

למי מתאימה תעודת חיים משותפים של הויה?

לכל הזוגות הידועים בציבור שמעוניינים בתעודה שיכולה לתפקד כתעודה מזהה, עם תמונה ופרטים מזהים של נושא/ת התעודה ושל בת/בן הזוג.

התצהיר והתעודה ישרתו אתכם בהליכים מול הרשויות או בתי עסק ("מחיר למשתכן", רשויות, בנקים, בתי ספר וגני ילדים ועוד) המבקשים לדעת שאתם מנהלים משק בית משותף ונחשבים כזוג לכל דבר.

 

אנחנו בעניין! איפה ואיך ניתן להנפיק תעודה?

שלחו מייל ל- legal@havaya.info  או השאירו פרטים ממש כאן בעמוד ונחזור אליכם.

הגיעו לשעת היעוץ ביום שנקבע למשרדי ישראל חופשית ברחוב שאול המלך 39, בית הדר דפנה בניין B, תל אביב.

חתמו על תצהיר מול אחד מעורכות/י הדין של הויה והנפיקו את תעודת חיים משותפים במקום.

 

יש לכם שאלות? כתבו לנו ל- legal@havaya.info.

נתראה ביחידה המשפטית!

ישראל חופשית

ישראל חופשית