עמית מורג

עמית מורג

יועץ אירגוני, מאמן עסקי ואישי, איש חינוך ופעיל חברתי.
תואר ראשון במדעי התנהגות, אוני' בן גוריון,
תואר שני MBA בהתמחות בשיווק ומערכות מידע, המרכז הבינתחומי בהרצליה.

יועץ אירגוני, מאמן עסקי ואישי, איש חינוך ופעיל חברתי. תואר ראשון במדעי התנהגות, אוני' בן גוריון, תואר שני MBA בהתמחות בשיווק ומערכות מידע, המרכז הבינתחומי בהרצליה.

נשוי באושר למיה ולנו שלושה ילדים מקסימים, רעי גילי ואלה

מתגורר כיום במושב בית-נקופה שבדרך לירושלים.
 
 
עורך טקסים בהויה מ 2010.
 
 
 

 מה אופי החופות שאתה עורך? אני עורך חופות על בסיס ההבנה, הצרכים, התרבות והזהות של בני הזוג המתחתנים. חשוב שהטקס יהיה בעל אופי שיוויוני משמעותי ומכבד.

למה בכלל לערוך חופות?  אחרי שנים רבות של חשש והתלבטות בעניין עריכת החופות (בהם עסקתי בליווי, עריכה והנחיית טקסי בר/בת מצווה), הגעתי למסקנה שבמציאות הישראלית, זו הגשמה אמיתית, תחושת שליחות ומצווה גדולה לאפשר לזוג להתחתן בצורה שוויונית ומכבדת, לצד המציאות שבה זוגות רבים מנועים מהזכות הבסיסית הזו.

האם מחתן זוגות להט"ב?  בהחלט!

האם מחתן זוגות מדתות שונות? בהחלט. חשוב שהטקס יהיה תחת כותרת יהודית/ישראלית. אינני עוסק בסידור טקס נישואין לזוג שאינו מתחבר לערכים היהודיים בכלל.

למה בעצם לקחת על עצמך לחתן זוגות בעצמך? זו זכות עצומה וכבוד גדול לקחת חלק פעיל ומשמעותי בעריכת טקס חופה בישראל. המשמעות החברתית, הציבורית והפוליטית היא כל כך גדולה מאחר ומדובר בזוג טרי בשיא אהבתו, המצהיר על בלעדיות מקודשת האחת לשני ובנוכחות קהל של משפחה וחברים. האמירה האישית והפוליטית שנאמרת לעיתים בקול ולעיתים רק במעשה היא כבדת משמעות חברתית וציבורית, ממנה אני מקבל סיפוק עצום.

מסר לכנסת ישראל: מדינת ישראל צריכה לאפשר לכל גווני היהודים למצוא בה בית ולהרגיש בה חלק. היהדות היא של כולם, אורתודוכסים, רפורמים, קונסרבטיבים, חרדים לאומיים, יהודים לאומיים, חילונים, עולים חדשים, יהודים שהתגיירו, זוגות חד מיניים בי-סקסואלים וטארנס-ג'נדרים. מאז ומעולם היה גיוון דעות, תפיסות והלכות בעולם היהודי, ומדינת ישראל חייבת לאפשר ולתת ביטוי לכולם, כפי שקורה בקרב יהדות העולם, וכפי שקיים בכל מדינה מערבית אחרת.

מסר לעם ישראל: טקסי חיים הם בעלי חשיבות עצומה לכל הנגועים בדבר, ממשתתפי הטקס ועד אחרון המוזמנים. זהו הטקס שלכם. אל תתפשרו ושאף אחד מלבדכם לא ייקח בעלות על הטקס שלכם. כיום, כאשר במדינת ישראל יש מיעוט אורטודוקסי ורוב עצום של זרמים יהודיים אחרים, ביחרו בזה המתאים, ולא זה שמוכתב לכם על ידי המדינה.

אני מאמין: הזכות לאהוב ולבחור בן או בת זוג היא זכות בסיסית, ואין לאף מדינה, גוף או פסיקה דתית, זכות לעמוד כחיץ למימוש אותה האהבה.

מה אתה אוהב בעריכת טקסים? מאד מרגש אותי לפתוח בתהליך עם זוג מלא בשאלות, חששות ותהיות, ולעבור ביחד מסע מרתק, מהעבר והמסורת היהודית, דרך הערכים האישיים והמשותפים של בני הזוג. כך, לאט לאט נבנה לו טקס שהוא תוצר אמיתי של שני בני הזוג, על פי ערכיהם, השקפת עולמם וברוחם, ובאותה נשימה, נוצר טקס שהוא אישי וציבורי ומרגש ואינטימי וזיכרון לכל החיים.

רגע משמעותי עבורך בטקס? המעמד כולו מרגש אותי מאד, אך יש רגע קסום אחד שקורה ברוב החופות, בהן בני הזוג מביטים זו בזה ולעיתים מחליפים מספר מילים, עם או בלי הינומה רגע לפני הכניסה המשותפת לחופה. זה הרגע הכי אינטימי, רומנטי ומרגש עבורי במעמד כולו.

דפנה וגל מספרים

עמית, לא יכולנו לבקש דרך טובה יותר להתחיל (או בעצם להמשיך) את חיינו המשותפים. הטקס היה "תפור" לפי רצוננו, עם ערכים ועקרונות בהם אנו מאמינים וחיים לפיהם קיבלנו פידבקים מדהימים על הטקס, ואנחנו שמחים שאנו עוזרים באיזושהי דרך לקידום בחירת טקס נישואים בישראל. המרגש ביותר לטעמנו היה שאדם דתי עמד ודיבר אתך ארוכות לאחר הטקס, וזו הוכחה לכך שהזמנים משתנים. החוויה בהרכבת הטקס אתך הייתה מעניינת ומפרה, לא יכולנו לבחור דרך טובה ליותר להתחייב אחד לשנייה ולמסד את הקשר שלנו. תודה רבה

משפחת גלזר מספרים

עמית היקר,

לפני כחודשיים התחלתי בחיפושים קדחניים אחרי דרך אחרת לחגוג בר מצווה לבני נמרוד.

ידעתי שסלסולי בית הכנסת לא מתאימים למשפחה שלנו, וגם טקס רפורמי לא ממש ריגש אותנו.

לשמחתי מצאתי את האתר של "הוויה" באינטרנט, ולפי התיאור הקצר באתר ומשיחה עם סשה ידעתי שהגעתי למקום הנכון.

מייד מצאו לנו "שידוך" ,אותך, והבטיחו לי שאתה אלוף האלופים בכל מה שנוגע לטקסי בר מצווה.

עמית, כל מה שהבטיחו עליך ,קיימת, ועוד קצת..

ההקשבה שלך, הדרך שלך לפתוח רגשית ומחשבתית את נמרוד, איך שנתת לו לשאול שאלות שהטרידו אותו ולהגיע לתשובות בעצמו, מקסים!

נמרוד עבר תהליך מרתק, הרגשתי שהוא עובר ממש "קאוצ'ינג" בזעיר אנפין..

סוף התהליך, בדרשה המקסימה שנמרוד כתב לבדו ובטקס המרגש שהנחית אתה, השאיר את האורחים סקרנים לשמוע עוד ועוד על הוויה ועליך..

אני רוצה להודות לך מכל הלב על הרצינות ,והנתינה, והעזרה בכל דבר מפרשת השבוע ועד להרגיע אמא לחוצה באירוע עצמו..:)

קבענו לעוד שלוש שנים ,נכון?

בהמון המון הערכה,

גלית ומשפחת גלזר.

יוליה ושון מספרים

אל אירגון הויה הגענו דרך האינטרנט ומייד היה ברור שזו הבחירה הנכונה, עוד באותו יום מצאו לנו לפי בקשתנו עורך טקסים. פעם ראשונה ניפגשנו בביתו של עמית במושב, ברור היה כי לטקס שלנו היו כמה מורכבויות. אני יהודיה, בעלי קטולי ושנינו אנשים די חילוניים. בנוסף לכך היה צורך בטקס מעורב בעיברית ואנגלית. כפגשנו את עמית הבנו שהטקס הולך להיות תהליך של יצירה ביחד שלנו ושל עמית. שנינו אנשי הי טק  אז זה לא בידיוק היתה חויה יום יומית בישבילנו, אבל עמית הוביל את הדרך ואיכשהו מכמות של חומרים שהוא שלח ומשיחות טלפון והמון הכוונה הגענו לטקס שהיה מאוד מאוד אישי ושהרגשנו נפלא ונוח עם כל התוכן בו.

בפגישה האחרונה לפני החתונה התרגשנו מאוד היה ברור שיצא משהו מאוד אישי ומיוחד. ביום החתונה עמית היה נהדר גרם לנו להרגיש בנוח מאוד חגיגי ומרגש. התחתננו לקראת חג השבועות ועמית הוסיף תיזכורת נפלאה לחג בטקס. בסך הכל הרגשנו שהטקס וההכנה אליו היו תהליך נפלא ואישי שכיבד בצורה עדינה אותנו את מישפחותינו ונשאר נאמן לנו.

תודה לעמית על החויה הנפלאה!

צילום: יוליה פוטוארט

צילום: יוליה פוטוארט

נופר ועינב מספרים

עמית אהוב שלנו,
לקח לנו רגע למצוא את המילים, כי אנחנו עדיין מרגישות בחלום מתוק.
 
מהשניה הראשונה באותו בית קפה בפלורנטין, הרגשנו את החיבור המיוחד נרקם בינינו. החיוך, הנועם, השלווה, והארגזים של הקסם שהבאת עימך- כל אלו שבו אותנו ברגע. מייד ידענו שאתה הוא זה שינצח על הרגע הקסום שלנו. תפרת במיומנות ורגישות עילית, את הטקס הכי מרגש ואמיתי שיכולנו לחלום עליו. לא היה אחד בקהל שיכל להישאר אדיש, והדמעות הציפו עיניים רבות. המחמאות לא מפסיקות לזרום, וגם מי שלא הכיר סוג כזה של טקסים "מעט שונים" וייחודיים- הוקסם ממילותיך היפות וההנחיה המרגשת.
החיבוקים והריקודים על הרחבה עימך- היו חמים ואמיתיים מהסוג שכבר לא מייצרים והמסת לנו את הלב.
*תודה* שהיית חלק בלתי נשכח מהיום הכי מיוחד בחיים שלנו.
אוהבות אותך 
פרטי

פרטי

נתנאל ותומר כותבים

היי עמית,רצינו שוב להודות לך על שלקחת חלק כה משמעותי ביום החתונה שלנו וליוות אותנו לאורך הדרך בהניית הטקס עליו אנחנו לא מפסיקים לקבל שבחים!כולם מאוד התרשמו ממך ואמרו שהם מאוד נהנו מהטקס (״חילונים״ ומסורתיים כאחד).לא הספקנו להחליף מספיק מילים בסוף האירוע (שכן חברים שלנו דאגו שניהיה שיכורים מהר מאוד), אבל רצינו שתדע שאתה מאוד יקר לנו וזו הייתה לנו זכות שלקחת חלק במאורע משמעותי זה.אוהבים אותך המון, תומר ונתנאלה 

צילום: מומנטס

שגיא ונועה כותבים

היי עמית יקר,הכל נגמר נורא מהר ובן רגע היינו ברחבה. לקח לנו כמה וכמה ימים להתאושש.רצינו להגיד המון תודה!הפגישות שלנו לפני החתונה תמיד היו נעימות והוציאו אותנו רגועים יותר משנכנסנו. החופה הייתה מרגשת מאוד עבורנו ועבור כל (!) האורחים בכל קשת האמונות. מעריכים מאוד את כל העבודה וההשקעה!

צילום: אביב נוה

אין המלצות לעורך הטקסים