ד"ר אליזבט גולדוין

ד"ר אליזבט גולדוין

אשת חינוך ומחקר, בעלת תואר דוקטורט במחשבת ישראל. מרצה באוניברסיטת חיפה וסמינר הקיבוצים. מרכזת תוכנית בית המדרש במדרשת אורנים. בעיסוקיה השונים משלבת היבטים בין תחומיים הקשורים לעולם היהדות ולתחום האומנות. אליזבט ילידת שנת 1960 ואם לשלושה. חברת קיבוץ גניגר.

עורכת טקסי חיים (חתונות, בר/בת מצוות והלוויות), מרצה במחשבת ישראל ומנחה בתי מדרש פלורליסטיים. אני עוסקת בהתחדשות יהודית, כלומר בהתאמת התרבות היהודית לחיים במדינה דמוקרטית והומניסטית.

 

רוב הציבור בישראל, דתי וחילוני כאחד, סבור שיש סתירה מובנית בין היהדות להומניזם ומוסר. למעשה קיימת מסורת מרכזית הרואה את עיקרה של היהדות ומטרתה בתיקון החברה האנושית שהיא מעצבת (הנביאים, הלל, ר’ עקיבא ועוד). את המסורת הזו יש לחדש, לרענן ולהתאים לישראל של המאה ה 21. אני סבורה שכשם שבשעות משבר גדולות בעבר, ידעו חכמינו לקרא את התורה ולפרשה מחדש כך שתתאים לעיתים המשתנות, כך יש לעשות גם היום. אני מנסה בצניעות לתרום את חלקי למטרה זו.

 

הטקסים שלי שיוויוניים ואישיים. אני מאפשרת לכל זוג ומשפחה לבנות את הטקס המתאים להם בדיוק, בשיחה עם המורשת היהודית ועם מי שהם. מינון המסורת והחידוש בטקס מותאמים להם. תהליך הכנת הטקס, הכולל לפחות שני מפגשים, פותח שיחה זוגית משמעותית וחשובה להמשך החיים יחד.

 

אני מאמינה בשיוויון בין בני האדם באשר הם ללא הבדל דת, צבע, מין והעדפה מינית. אני מאמינה באהבה ובזוגיות ובצורך לטפח את דרכי התקשורת בין בני הזוג כך שידעו לנהל יחד משברים עתידיים. אני אוהבת את המסורת היהודית ואוהבת את העובדה שיש הרבה דרכים להיות יהודים. אני מקבלת בברכה כל איש ואישה המבקש קשר למסורת המפוארת הזו. מרגישה זכות להיות חלק ממהפכה שמחה וחשובה.

 

אתר אישי: www.elisabeth.co.il

אמו של אור, מהחתונה של אור וליאור, כותבת לאליזבט:

הטקס היה מאוד מאוד מרגש. מיוחד  ונוגע ללב.

אהבנו אותו כולנו ללא יוצא מן הכלל.

הרבה אורחים התרגשו איתנו וסיפרו שהזילו דימעה…

וגם אלו שלא לא נותרו אדישים.

בעזרתך ובהנחייתך הנהדרת היתה חתונה אחרת.

 

הרבה הרבה תודה.

 

שנה טובה ומתוקה, מלאת חדוות עשיה אושר והנאה.

מקווה שזוגות רבים יזכו, בעזרתך,  לחופה מרגשת ויפה כשלנו.

 

מכבית

(אמא של אור, שזכתה בעזרתך לקבל את ליאור כבת)

אורי ועמית כותבים לאליזבט:

 

אליזבט היקרה, עברו ארבעה חודשים וחצי מאז שחיתנת אותנו. היום אנחנו הורים לגור כלבים מתוק (גור שמו) בן 4 חודשים, שמכין אותנו לשלבים הבאים שכבר מתדפקים על דלתנו, וממש לפני שבוע חתמנו על הסכם עם סוכנות פונדקאות, לקראת פונדקאות בארה"ב.

אנו מבקשים לכתוב לך, להודות ולשתף אותך בתמונות (נגלה ראשונה של תמונות מתוך שתיים). אנו מודים לך מקרב לב, שמחים ומרוצים מהחיבור בינינו לבינך, ולכן חיפשנו את הזמן הראוי, הפנוי והנינוח כדי ליצור אתך קשר.

התרגשנו עד עומק לבבותינו מטקס החופה שלנו בהנחייתך. תודה לך על החיוך, על הרוך, על הדיוק ועל הרגישות שלך כלפי כל העומדים מתחת לחופה, ובמיוחד כלפי ההורים והאחיינים היקרים שלנו. האווירה הייתה חופשית ומקודשת כאחת, אביבית ואינטימית, לא מעט בזכות היכולת שלך להגיד את המילה הנכונה ולהגישהּ באדוות הקול הצלולה והייחודית שלך, לקהל ולמברכים.

תודה לך על התהליך שהנחת בו אותנו, על סיעור המוחין והרגשות והרעיונות. ברהיטות שלך, בידע הרב שאת מחזיקה בו ובניסיון שלך, הצעדת אותנו בטוחים חזקים ואוהבים מתמיד לעבר החופה.

נכנסת לנו ללב, אינשאללה נתראה בטקס החיים הבא – בלידת התאומים (:

חיבוקים ונשיקות, אורי ועמית

אורי כרמי - oricarmi.com

צילום: אורי כרמי – oricarmi.com

נועה ועוז כותבים לאליזבט:

אליזבט היקרה,

רצינו להודות לך על ניהול הטקס המקסים שהיה אתמול בערב. אמנם אנחנו כתבנו את מרבית תוכנו, אך למרות זאת שנינו עמדנו כמעט ללא אוויר מהתרגשות. הביקורות שקיבלנו מחברים וממשפחה היו כמעט חד משמעיות – רבים הזילו דמעה וכולם התרגשו מאוד מאוד. אנחנו שמחים מאוד שבחרנו במסלול הזה של הטקס האישי. החתונה כולה הרגישה לנו מושלמת והטקס היה אחד מהשיאים הגדולים שבה. בקיצור תודה תודה תודה.

אוהבים, נועה ועוז בר ליס

 

 

אין המלצות לעורך הטקסים