ד"ר אליזבט גולדוין

ד"ר אליזבט גולדוין

מרכזת ההכשרות בהויה וסבתא מאושרת לחמישה חמודים. בעלת תואר שלישי במחשבת ישראל, מלמדת באוניברסיטת חיפה ובמדרשה באורנים, מאמינה מאוד בהתאמת היהדות לכל היהודים הרוצים בכך.

אזורי פעילות: אזור הצפון

שפות נוספות: אנגלית וצרפתית

 

איך הייתי מתארת את הטקסים שלי 

הטקסים שלי קודם כל שוויוניים, כלומר ששני בני הזוג מייחדים זה את זה בהדדיות. מלבד זאת, אני מתאימה לכל זוג את הטקס שלו לפי העדפותיו. נקודת המוצא היא הטקס היהודי המסורתי (חופה, טבעות, שבירת כוסות) אך תוך כדי תהליך העבודה עם הזוג נוכל לשנות בו כל מה שמצריך שינוי מבחינתם. 

אני מקפידה שהטקסים שלי לא יהיו ארוכים- בין 20 דקות לחצי שעה מקסימום. אבל גם זה- תלוי בהעדפה של הזוג!

 

למה אני עורכת טקסים בהויה

אני מאמינה שחשוב שכל זוג שמבקש לעצמו חתונה יהודית יוכל לעשות זאת ללא הבדל דת גזע או מגדר. לתפיסתי, יש להרחיק את המוסד הרבני מן הזוגיות כי הוא עלול לגרום נזק.

אני מאמינה באהבה, בבחירה חופשית ובכוחה של המסורת היהודית להכיל ערכים אלה. חתונה היא אירוע משמח וזהו עיסוק מאוד כייפי עבורי. 

 

חתונה שזכורה לי במיוחד

כל זוג הוא מיוחד, עולם ומלואו. מרגש אותי במיוחד שבני הזוג אומרים דברים אישיים בחתונה (אם זה מתאים להם) וגם מרגש כאשר בני משפחה מברכים את הזוג. 

עם זאת, חתונה ספציפית שזכורה לי היא של זוג מוזיקאים שחיתנתי. הזוג ניגן מתחת לחופה קונצ'רטו של באך כחלק משבע הברכות. היה ממש מרגש!

אמו של אור, מהחתונה של אור וליאור, כותבת לאליזבט:

הטקס היה מאוד מאוד מרגש. מיוחד  ונוגע ללב. אהבנו אותו כולנו ללא יוצא מן הכלל. הרבה אורחים התרגשו איתנו וסיפרו שהזילו דימעה… וגם אלו שלא לא נותרו אדישים. בעזרתך ובהנחייתך הנהדרת היתה חתונה אחרת.   הרבה הרבה תודה.   שנה טובה ומתוקה, מלאת חדוות עשיה אושר והנאה. מקווה שזוגות רבים יזכו, בעזרתך,  לחופה מרגשת ויפה כשלנו.   מכבית (אמא של אור, שזכתה בעזרתך לקבל את ליאור כבת)

אורי ועמית כותבים לאליזבט:

  אליזבט היקרה, עברו ארבעה חודשים וחצי מאז שחיתנת אותנו. היום אנחנו הורים לגור כלבים מתוק (גור שמו) בן 4 חודשים, שמכין אותנו לשלבים הבאים שכבר מתדפקים על דלתנו, וממש לפני שבוע חתמנו על הסכם עם סוכנות פונדקאות, לקראת פונדקאות בארה"ב. אנו מבקשים לכתוב לך, להודות ולשתף אותך בתמונות (נגלה ראשונה של תמונות מתוך שתיים). אנו מודים לך מקרב לב, שמחים ומרוצים מהחיבור בינינו לבינך, ולכן חיפשנו את הזמן הראוי, הפנוי והנינוח כדי ליצור אתך קשר.

התרגשנו עד עומק לבבותינו מטקס החופה שלנו בהנחייתך. תודה לך על החיוך, על הרוך, על הדיוק ועל הרגישות שלך כלפי כל העומדים מתחת לחופה, ובמיוחד כלפי ההורים והאחיינים היקרים שלנו. האווירה הייתה חופשית ומקודשת כאחת, אביבית ואינטימית, לא מעט בזכות היכולת שלך להגיד את המילה הנכונה ולהגישהּ באדוות הקול הצלולה והייחודית שלך, לקהל ולמברכים. תודה לך על התהליך שהנחת בו אותנו, על סיעור המוחין והרגשות והרעיונות. ברהיטות שלך, בידע הרב שאת מחזיקה בו ובניסיון שלך, הצעדת אותנו בטוחים חזקים ואוהבים מתמיד לעבר החופה. נכנסת לנו ללב, אינשאללה נתראה בטקס החיים הבא – בלידת התאומים (: חיבוקים ונשיקות, אורי ועמית
אורי כרמי - oricarmi.com

צילום: אורי כרמי – oricarmi.com

נועה ועוז כותבים לאליזבט:

אליזבט היקרה,

רצינו להודות לך על ניהול הטקס המקסים שהיה אתמול בערב. אמנם אנחנו כתבנו את מרבית תוכנו, אך למרות זאת שנינו עמדנו כמעט ללא אוויר מהתרגשות. הביקורות שקיבלנו מחברים וממשפחה היו כמעט חד משמעיות – רבים הזילו דמעה וכולם התרגשו מאוד מאוד. אנחנו שמחים מאוד שבחרנו במסלול הזה של הטקס האישי. החתונה כולה הרגישה לנו מושלמת והטקס היה אחד מהשיאים הגדולים שבה. בקיצור תודה תודה תודה. אוהבים, נועה ועוז בר ליס

 
   

אין המלצות לעורך הטקסים