נגה ברנר סמיה

נגה ברנר סמיה

סמנכ"ל בינה. מלמדת בישיבה החילונית בתל אביב. מתגוררת עם אלון ושלשת ילדיהם בתל מונד.

סמנכ"ל בינה. גדלה בין ניו יורק לנתניה, עם העדפה ברורה לערי חוף המתחילות באות נ'. בעלת תואר ראשון בהנדסת תעשיה וניהול מהטכניון – מכון טכנולוגי לישראל, תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס ותואר שני בחינוך יהודי ממכון מלטון באוניברסיטה העברית (בשיתוף ההיברו יוניון קולג', ירושלים). עבדה כעשר שנים בניהול, שווק ומכירות בסקטור העסקי בארץ ובארה"ב לפני שהחליטה להסב את תשומת ליבה, מרצה וזמנה לקידום ערכים כמו פלורליזם יהודי, צדק חברתי, סולידריות חברתית ועמיות יהודית. ב2005 התמנתה למנכ"ל עמותת קולדור וב 2007 נגה הצטרפה לבינה כמנהלת קשרי חוץ ופיתוח פרויקטים, ומאז 2011 היא גם מלמדת בישיבה החילונית בתל אביב. פעילה בפיתוח התרבות היהודית בישוב תל מונד, שם היא מתגוררת עם אלון ושלשת ילדיהם.

הדר וג'פרי

נפגשנו כאן בסיאטל והתאהבנו דרך אהבתנו המשותפת לחיות, טבע, הומור מטופש ושאיפה תמידית ללמוד דברים חדשים.
ג'פרי אמנם התקבל כבר בתור יהודי וישראלי של כבוד, אבל הוא לא יהודי לפי ההלכה. מכיוון שאנחנו רוצים להקים בית הנשען על ערכי יהדות ואהבת הארץ בישראל, רצינו להתחתן בטקס יהודי. אפילו רב רפורמי לא הסכם לחתן אותנו כי ג'ף לא יהודי. רק הויה שמחו לעזור לנו להתחתן וגם ליצור את הטקס שיתאים בול לערכים שלנו.
מכיוון שחצי מהמשפחה לא דוברת עברית (כולל ג'ף) היינו צריכים גם טקס מתורגם לאנגלית. בנוסף, הרגשנו שישנם חלקים מיושנים מאד בטקס היהודי ורצינו טקס שיותר מדבר אל הערכים שלנו – שיווין בין המינים וקבלה של השונה.
נגה הייתה הכי מדהימה שיש! היא הצליחה לסדר איתנו מספר פגישות למרות הפרשי השעות (10 שעות הבדל זה קשוח) והייתה מקסימה ומקבלת. היא ייחסה חשיבות רבה להיכרות איתנו כזוג וממש ניכר שזו ממש שליחות בשבילה.
היא גם דוברת אנגלית מצוין! היא הצליחה להסביר לנו בקלות על כל חלקי הטקס והמשמעות של כל חלק. היא גם עזרה לנו לשנות חלקים בטקס שלא דיברו אלינו ולהפוך את הטקס למאוד אישי וייחודי.
העבודה יחד על הטקס קירבה בינינו בתור זוג כי זה הכריח אותנו לחשוב על איך אנחנו רוצים שהזוגיות שלנו תיראה בטווח הארוך.
בנוסף, נגה עזרה לנו למצוא תרגומים ולתרגם את הטקס לאנגלית וזה לא דבר פשוט!
הטקס עצמו היה מרגש ומכיל. כל האורחים אמרו לנו שזה היה מהטקסים היפים ביותר שהיו בהם וראיתי הרבה דמעות של שמחה בקהל. לא יכולנו לדמיין טקס יותר מושלם ממה שנגה העבירה והצליחה לעזור לנו ליצור.  

צילום: טליה אוצר

אביטל ובן

בשבילנו חתונה היא בראש ובראשונה טקס הנישואין – הסיבה לשמה התכנסנו לאירוע. אנחנו כל כך שמחים ומאושרים שבחרנו בהויה על מנת לערוך את הטקס הזה. הגענו להויה כי סלדנו מהממסד הרבני וכן כי ביקשנו לערוך טקס שוויוני, משמעותי והכי חשוב – שלנו ובדרכנו. הגענו להויה לאחר שקראנו הרבה המלצות, אך עריכת טקס אלטרנטיבי מעלה הרבה שאלות. כמה שמחנו שיעל ורונית ענו על כל שאלותינו ומשאלותנו. כך לדוגמה, הויה מארגנים גם סדנא "לקראת חופה" שבה לומדים ודנים בטקס, בנישואין ובהיבטים נוספים של קשר בין שני אנשים – מומלץ מאוד. לאחר שביקשנו להמשיך, רונית קישרה בינינו לבין נגה ברנר סמיה, עורכת הטקס שלנו. הקליק ביננו היה מיידי – ואם היו לנו חששות, הם התפוגגו ברגע שנפגשנו עמה. נגה ידעה מה אנחנו רוצים – בלי שבכלל ידענו להגדיר בעצמנו מה אנחנו רוצים – ועשתה מעל ומעבר על מנת שהטקס שלנו יהיה בדיוק כמו שדמיינו. נגה הסבירה, הדריכה ובארה, בנתה יחד איתנו את הטקס, והביאה את המלל ואת הנשמה. בזכות נגה היה לנו טקס מושלם. אין כמוך!! הויה – אנחנו כל כך שמחים שאתם קיימים, וממש מרגישים שנפלה בחלקנו הזכות להינשא באמצעותכם. להינשא זו חויה חד פעמית, ונגה והויה הפכו את הטקס לבלתי נשכח. (פורסם באתר מתחתנים)
 
 
 
אין המלצות לעורך הטקסים