שרון מייבסקי

שרון מייבסקי

יוצרת, כותבת, עוסקת בקשר בין טקסים, בתים ואנשים.
חיה בירושלים עם אריאל, שתי בנותיהם ובנם.

בוגרת לימודי בימוי תאטרון בסמינר הקיבוצים, תואר שני בתאטרון ומגדר מהאוניברסיטה העברית בירושלים ולימודי תסריטאות בסם שפיגל.
בוגרת קורס "יסודות הליווי הרוחני" של עמותת קשובות, רוקמת יחד את שפת הליווי הרוחני ליצירת טקסים, ליווי זוגות, סידור חדרי הבית והנפש.
חיה בירושלים עם אריאל וביחד הם מגדלים שתי בנות ובן.
מחבבת – שוקולד מריר, זוגות שמתאמים נעליים בחתונה, חיבוק מהילדים שלי מיד כשיוצאים מהמיטה.
 

אני אוהבת טקסים. אני אוהבת את הדרך בה הם מצליחים לארגן עבורנו בתבניות, חוויות משמעותיות שהופכות את החיים שלנו למה שהם.
אני אוהבת לערוך טקסים. אני אוהבת את הדרך בה זוג או משפחה, מכניסים אותי לכמה רגעים לחיים שלהם, למקומות הכי אינטימיים, ויחד אנחנו צועדים את הדרך הנפלאה והמרגשת שהטקס מאפשר לנו.
 
הגעתי להויה אחרי החתונה שלי שנערכה באמצעות רב. החופה שלי היתה יפה ומרגשת אבל היה מרחק בין מה שרציתי לבין מה שהטקס האורתודוכסי אפשר לי. כבר תוך כדי ההכנה לחופה האישית שלי הבנתי שזה חייב להיות אחרת, שצריכה להיות אלטרנטיבה. ברגע שנפתח בית המדרש של הויה הצטרפתי ללימוד ומאז אני פה. אני גאה להשתייך להויה, חשה כבוד, התרוממות רוח וכיף גדול עם כל זוג שבוחר בי ללוות אותו.
 
התחנכתי בחינוך דתי, אני יוצרת תאטרון ותסריטאית, מספרת סיפורים ומנחת סדנאות, ואת כל זה אני מביאה איתי לתהליך עם הזוגות. יחד, אנחנו מנסים להבין מה הסיפור של הזוגיות שלהם, למה מתחתנים, למה דוקא ככה. איך יוצרים טקס אישי שנותן גם מקום לקהילה הקרובה להיות שותפה באירוע. יחד אנחנו מנסים להבין מה הזוג רוצה להגיד תחת החופה, מה המקום של ההורים, איך אפשר ליצור טקס שוויוני, הדדי, בו גם הכלה וגם החתן ימצאו את עצמם.
 
במהלך השנים, ערכתי חופות לזוגות עם זהות חילונית מוצהרת ומובהקת, זוגות מסורתיים שהיה חשוב להם לשמור על הטקס המסורתי, זוגות חד מיניים שביקשו למצוא מקום ובית בתוך התרבות היהודית וזוגות שביקשו להתרחק מאוד מהחופה המסורתית. כעורכת חופות זה אתגר שאני נענית לו בהנאה ובהתרגשות- לנסות ולהבין יחד עם הזוג מהו סגנון הטקס שייצג נאמנה אותם, את הערכים וההעדפות שלהם ומה התמהיל היהודי-ישראלי שמתאים להם.
 
יש רגע בחופה שאני מחכה לו במיוחד- שניה אחרי החלפת הטבעות, רגע אחרי שבני הזוג מקדשים זו את זה. ברגע זה ההתרגשות עדין בשיאה אבל טיפה יותר ברוגע ועכשיו יש זמן ואפשרות לברך זו את זה. אני אוהבת את המילים הללו, את הדמעות, את הצחוקים, את החתן שנחנק בדבריו מהתרגשות עצומה, את הבדיחות הפרטיות שהכלה אומרת. תענוג.
 
 
 
מיטל חדד | http://35mm.co.il/CONTACT

מיטל חדד | http://35mm.co.il/CONTACT

 
מספרים עליי
 

שחר ויוראי

עוד לפני שהחלטנו להתחתן היה לנו ברור שבבוא היום, כף רגלנו לא תדרוך ברבנות. היה לנו חשוב שטקס הנישואין שלנו ישקף את הערכים שלנו ואת העולם שממנו אנחנו באים, ובעיקר שנרגיש שאנחנו – שנינו – באים בו לידי ביטוי בצורה שיוויונית ואמיתית. ככה הגענו ל”הויה”.
 
כשנשאלנו איזה עורך/ת טקס אנחנו מחפשים, אמרנו: אישה, פמיניסטית, פלורליסטית, עם ראש פתוח ורוח טובה. ככה הגענו לשרון!
 
כבר אחרי המפגש הראשון היה ברור לנו שהשידוך הצליח. שתינו קפה, הכרנו, שוחחנו על מה חשוב לנו ובמה אנחנו מאמינים, ובתהליך משותף בנינו את הטקס שלנו. שרון כיבדה את הבחירות שלנו ובמקומות שבהם התלבטנו היא סייעה לנו לקבל החלטות והציעה הצעות מגוונות ומיוחדות. את הטקס עצמו שרון ניהלה ברגישות ובנועם. הייתה לה נוכחות חזקה ולצד זאת היא לגמרי נתנה לנו את הבמה והקפידה לתת לנו להרגיש שאנחנו אלה שמובילים. בסופו של דבר, החופה שלנו הייתה חוויה מדהימה עבורנו ועבור משפחתינו וחברינו, והרבה מכך בזכותה.
נדב אריאל | https://www.nadavariel.com/

נדב אריאל | https://www.nadavariel.com/

דניאל ואורי

החוויה עם שרון הייתה נפלאה. מהרגע הראשון הרגשנו שהיא קולטת בדיוק מה אנחנו מחפשים ומה יתאים לנו, ובמקביל מעשירה אותנו מהניסיון שלה ומעולם התוכן שלה. כחלק מתהליך הכנת הטקס, התארחנו בדירה המקסימה שלה ולמדנו על המקורות של הטקס היהודי המסורתי. נהנינו מאד. על אף ששנינו חילונים לגמרי, ואולי דווקא מן הסיבה הזו, היה נעים להבין לראשונה מה מסמלת כל ברכה ולמה נועד הטקס. העובדה שיכולנו להחליט למה אנחנו מתחברים יותר ולמה פחות, ובהתאם לכך להבנות את הטקס שלנו הייתה חשובה עבורינו מאוד. הטקס עצמו היה נהדר. מעבר להתרגשות הרבה שחשנו, הרגשנו ששרון הנחתה אותו בצורה יפהפייה. קיבלנו אין ספור הפידבקים מהמשפחה והחברים אחרי החתונה. היא הייתה נעימה, מצחיקה ושלטה מעולה בקהל, ובמקביל הייתה עניינית וממוקדת, בדיוק כפי שרצינו שהטקס שלנו יהיה. נהנינו איתה מאוד ונמליץ לכל מי שרוצה להתחתן שלא דרך הרבנות, בטקס אישי ומשמעותי. 

רותם ויונתן

חתונה היא אירוע כייפי ומרגש לכל הדעות- שניכם יפים, כולם מחייכים אליכם, כל האהובים סביבכם. אבל אם יש רגע שממנו נהננו והתרגשנו באופן מיוחד – זו החופה שניהלה וערכה עבורנו שרון.
היא התאימה אותה בדיוק למידותנו, למה שרצינו, לאיך שהרגשנו.
בשתי הפגישות שקיימנו כהכנה לקראת החופה והחתונה שרון ביקשה להכיר אותנו, להבין מה אנחנו רוצים – מהחופה ומהיום הזה בכלל, ומה חשוב לנו להכניס לטקס שלנו כדי שיאפיין אותנו. למרות שכל אחד מאיתנו משך לכיוון מעט שונה, שרון מצאה את שביל הזהב וערכה חופה מושלמת עבורנו. גם הפידבקים והמחמאות שקיבלנו אחרי החופה מהחברים והמשפחות שיקפו את מה שהרגשנו.
בקיצור- ממליצים בחום (גדול)!
יונתן ורותם
MY Photography | https://www.love-my-photography.com/

MY Photography | https://www.love-my-photography.com/

לי ושחר

 רצינו מאוד להודות לך על טקס בחתונה ועל החתונה בכלל. מאוד הרגיע אותנו שהיית שם איתנו מתחילת הערב ומאוד שמחנו שנשארת איתנו עד סופו. הרגשנו שאת איתנו לאורך כל הדרך. גם רצינו מאוד להודות לך על הדברים שאמרת בטקס. הצלחת לתאר את הדינמיקה בינינו בצורה משעשעת ומדויקת וריגשת אותנו מאוד [:

סלעית ומתן

עבר כבר כמעט כחודש מאז החתונה שלנו, ואני רוצים לכתוב עליה כמה מילים, בעיקר כמה מילות תודה. כשהחלטנו להתחתן ולערוך טקס מול משפחה וחברים, רצינו טקס שלמעשה לא יהיה תלוי באיש מלבדנו ומעורכת הטקס שלנו, וכך גם תהיה הזוגיות שלנו- אינה תלויה באיש אלא מלבדנו ומאהבתנו. תודה גדולה לארגון הוויה, ללא ארגונים שכמותכם לא הייתה לנו האפשרות לערוך אירוע שכזה. אירוע בו הטקס הוא אחר, שוויוני, המייצג את מי שאנחנו ומה שאנו מאמינים בו. תודה לארגון על הלמידה הפורייה, על האפשרות הנגישה להבנת טקס הנישואין היהודי לעומקו ועם זאת התאמתו לדרכנו שלנו. עורכת הטקס שלנו, שרון מייבסקי, נבחרה על ידינו ממש במבט ראשון באתר "הויה". שרון, אשר סקרנה אותנו בפעילותה האמנותית והערכית, הצטיירה לנו כאדם נעים וסובלני וכך גם התגלתה לנו בתהליך העבודה והלימוד לקראת טקס החופה. תודה גדולה לך שרון, על ההדרכה והלימוד, הנועם, ההקשבה ותשומת הלב לפרטים הקטנים בכתיבת הטקס ובהנחייתו המקסימה והמרגשת. אם כבר הגענו לטקס..הטקס עצמו לא היה כפי שציפינו, הוא היה רגוע, שליו, נעים. הרגשנו שאנו עורכים טקס נישואים בחצר הבית ולא במעמד גדול שכזה. זאת כיוון שהטקס היה באמת שלנו, ועם מילים בעלות משמעות חזקה עבורנו ואשר עברנו איתן ועם שרון תהליך והפנמה. המשפחה והחברים שהיו איתנו מאוד התרגשו ושמחנו שהטקס גרם להם להיות חלק של ממש מהרגע הזה. "חברותים" שלכם תמיד, סלעית ומתן

חן ודורון

לקראת יום חתונתנו חשבנו רבות כיצד לערוך את טקס הנישואין שלנו, בצורה שתתאים לנו ביותר – זוג צעיר, חילוני, שמחפש אלטרנטיבה לתהליך המסורתי ודרישות הרבנות, אך בניסיון לשמור על אלמנטים מרכזיים מהטקס המוכר לכולנו.
 
התלבטנו רבות בשאלות כגון מי יעמוד לצידנו תחת החופה? מי ינהל את הטקס? אילו דברים יאמרו בו, ואילו דברים לא יאמרו?
קיבלנו המלצה על ארגון הוויה והחלטנו לברר במה מדובר. מהרגע הראשון היחס היה קשוב, אדיב ונעים.
חיברו אותנו עם שרון מייבסקי המקסימה, שהובילה אותנו בתהליך בניית הטקס והנחתה אותו בשיא המקצועיות, רצינות ורגישות.
נפגשנו עם שרון שעזרה לנו להבין את משמעות טקס החופה והצעד שאנו לוקחים על עצמנו.
יחד למדנו יותר על הטקס המסורתי, הטקסטים שלו והמשמעות של כל הנאמר בו – ומתוך כך השכלנו לבחור את מה שמתאים ולא מתאים לנו, ולבנות את החוויה שלנו ליותר אישית ומשמעותית עבורנו.
 
עמדנו בחופה בטקס מרגש שאין כמותו, והרגשנו שאנו מבטאים את עצמנו! הרגשנו שאנו עושים מעשה אמיתי וכנה, מבלי לוותר על השורשים והמסורת שלנו אלא מתאימים אותם לעולם המודרני שבו אנו חיים ול"אני מאמין" שלנו.
זכינו לצרף את המשפחה שלנו לתהליך וכמובן לטקס עצמו, דבר שהפך את הכול ליותר מיוחד ויותר "שלנו!".
הרגשנו שאנו יכולים לבטא את רגשותינו, מחשבותינו ודעותנו באופן שווה במהלך הטקס – גם החתן וגם הכלה. דבר שהיה מאד חשוב עבורנו ומבטא את חיינו היום יומיים שהם לאור השיתוף והשוויון.
 
אפילו שבועות לאחר החתונה אנו עוד מקבלים תשבחות רבות ממשפחה, חברים, חברים של ההורים, ומי לא! על כך שטקס החופה שלנו היה כה מרגש, ייחודי, מרענן, "מתאים לכם בדיוק!", "הכי יפה ומיוחד מכל החתונות שראינו!" ועוד. תודה רבה ארגון הוויה, ותודה מיוחדת לשרון מייבסקי שליוותה אותנו לאורך הדרך. חן ודורון פינקלשטיין

אלי ונריה

העלינו לפייסבוק את התמונות של החתונה ונזכרנו כמה היה לנו מדהים, וכמה הטקס היה מיוחד ומרגש. עבורנו הוא היה הרבה יותר משמעותי ממה שדמיינו לפני כן, וגם הפידבקים שקיבלנו היו יוצאים מגדר הרגיל – שמענו (גם ישירות וגם דרך מתווכים) שעבור לא מעט אנשים זה היה אחד הטקסים הכי מרגשים ומיוחדים שהם ראו.
 
אז רצינו לומר לך המון תודה, כי זה מן הסתם הרבה בזכותך. זכינו שליווית אותנו לאורך התהליך ושעמדת איתנו יחד מתחת לחופה, ונזכור את זה כל החיים. המון המון תודה, ושיהיה רק טוב בהמשך הדרך :)

שמרית ועמרי

היי שרון,
אחרי שהעניינים קצת נרגעו רצינו לומר לך המון המון תודה על ההכוונה והייעוץ בבניית הטקס וכמובן על הניהול שלו. לא יכולנו לקוות לטקס שירגיש יותר ״אנחנו״, תודה שהיית חלק מזה.
בברכת may the force be with you גם לך,
עמרי ושימרית

אור וזיו

היה מעולה! גם התהליך, גם בניית הטקס והטקס עצמו, שעד היום אנשים מחמיאים לנו עליו ואומרים כמה מיוחד הוא היה, ושמעולם לא היה עדים לטקס כזה.
גם אומרים שלקחנו את מה שיפה ביהדות ושימרנו בטקס, שזה מעניין לשמוע.
הרגשנו שהבנייה של הטקס וכל התהליך שנעשה עליו היה די זורם ב"פינג פונג" בינינו, והקשבת למה אנחנו רוצים או לא רוצים וגם נתת הרבה אופציות שאפשר לבחור מהן.
וגם מעולה ששכנעת אותנו בעדינות כן לכתוב דברים אחד לשני, זה מאוד הוסיף והיה מרגש.
בקיצור רק מילים טובות! ואנחנו שמחים מאוד על כך שבחרנו בך ליום המיוחד שלנו :)

ליאת ותם

שרון יקרה,
רצינו להודות מכל הלב על הליווי של כל התהליך והנחיית הטקס בפרט.
מבחינתנו העיסוק, הלימוד והתהליך היו הליבה והמהות של כל החתונה. לא יכולנו לבקש מנחה טובה יותר לדרך זו.
אנשים לא מפסיקים להלל ולשבח את הטקס בהתרגשות רבה.
בהזדמנות זו נאחל שנה טובה לך ולמשפחתך.
שולחים חיבוק ענק

יפעת וגלעד

היה מעולה! כולם התרגשו מאוד! איש לא דיבר בקהל כי כולם התרכזו במה שנאמר תחת החופה!
היה מושלם, כולנו התרגשנו מאוד! אני לא יכולה לתאר כמה היה מדהים!
שרון ואריאל מדהימים, אנחנו נשמור על קשר
כמובן, היה כ"כ מיוחד!! לנו ולכולם!!

ירדן ועומר

שרון יקרה, רצינו להגיד לך שוב המון תודה על הכל!
הטקס היה מרגש ואפילו יותר טוב מכל מה שדמיינו וקיווינו שיהיה ואת היית מדהימה!
אנחנו לא מפסיקים לקבל מחמאות עלייך ועל הטקס

עדי ונדב

הייתה לנו חופה מדהימה ומלאת אהבה ותמיכה מכל הסובבים- שרון מייבסקי שחיתנה אותנו ייצרה אווירה כיפית ומרגשת בחופה, שאחר כך קיבלנו עליה תגובות מאוד טובות במשך חודשים רבים לאחר מכן. החלטנו לעשות את הטקס בדרך שלנו, בצורה שתאפיין את מי שאנחנו ואת אהבתנו אחד לשניה, ושרון עזרה לנו לייצר את זה, יחד עם השתתפות המשפחה והחברים. תודה לשרון להוויה! אנחנו ממליצים בחום לכל מי שאנחנו מכירים
צילום: גמבא צילומים

צילום: גמבא צילומים

נטע ואסף

תודה! תודה רבה על הטקס הנפלא ועל תהליך היצירה שלו!
היה לנו ממש כיף בחתונה, ולטקס היה מקום משמעותי בה.
קיבלנו שבחים רבים מאנשים שונים על הטקס ועל ההנחייה שלך, ורצינו להודות לך, לספר לך על זה

עדי ועומר

שרון יקרה,
אחרי שהאדרנלין קצת ירד וההתאוששות בעיצומה רצינו לומר תודה גדולה.
בשיחות רבות עם אנשים במהלך החתונה ואחריה, מילים שחזרו על עצמן  הן שהטקס היה מאד "אנחנו" – המחמאה הכי גדולה שיכולנו לקבל.
זה היה תהליך לא קל, עם הרבה חשיבה, תהיות והתלבטויות, ושמחנו שעזרת לנו, בנועם, בכבוד וברגישות רבה, להביע את הדברים שרצינו אחד בפני השניה ובפני האנשים היקרים לליבנו. התהליך היה לנו משמעותי ולא פחות חשוב מהטקס עצמו, ולמעשה מייצג  את מהות ההחלטה החשובה הזו שקיבלנו. יש המון דברים מתוכו שאנחנו לוקחים לחיינו המשותפים.
הטקס עצמו, לתחושתנו ולתחושת רבים, קרובים יותר ופחות, היה מאד נעים, מיוחד ומרגש. במעמד עצמו, הענקת לנו הרבה ביטחון והרגשנו ש"החזקת" את הטקס עבורנו והתווית לו גבולות ברורים, אך התוכן בהחלט ייצג אותנו ואת הדברים החשובים לנו.
אז שוב, המון המון תודה!

שגיא ואנה

התהליך לקראת החופה היה מאוד משמעותי עבורנו ואחד הרגעים הכי מהנים בכל התהליך של החתונה שלנו. מהמפגש הראשון איתך שרון, הרגשנו שאת מתעניינת בנו כזוגו כישויות נפרדות.
רצית לדעת מה הסיפור שלנו, מי אנחנ, מה חשוב לנו ולמה בכלל אנחנו רוצים להתחתן. הירידה לפרטים ולעומק הדברים הם אלו שעזרו לנו יחד איתך, להבין איך אנחנו רוצים שטקס החופה שלנו יראה, וככה יכלנו להדביק את החותם שלנו בדרך שבה אנחנו מאמינים. בזמן החופה ההתרגשות הייתה בשיאה ושמחנו שיכולנו להישאר לאורך כל הדרך מחוברים יחד איתך באחד הימים המאושרים בחיינו. גם לנו וגם לחברים ולמשפחות הרגיש שהטקס היה מאוד ייחודי ומלא רגש איך נאמר בפה אחד: מאוד קרולינה ושגיא (: אנחנו רוצים להודות לך שוב על התהליך ועל החופה הכל כך שונה ומיוחדת שעזרת לנו לבנות ומקוןים שהרבה זוגות יעשו כמונו  ושיעזו לבנות את טקס החופה שבו הם מאמינים ולא יוותרו כל כך בקלות על הערכים שלהםועל הייחודיות שלהם. תודה ענקית!!! תמיד שמור לך מקום מיוחד אצלנו בלב.

ניצן ותומר

שרונקה! רצינו להגיד לך תודה רבה רבה! עד היום אנחנו שומעים כמה החופה שלנו היתה מיוחדת. רוב האנשים אמרו שלא ראו עד אז חופה כל כך פשוטה ואמיתית וזה בדיוק מה שרצינו:) אז שוב תודה על הליווי, ההסברים, ההקשבה, הסבלנות והפשטות! אוהבים

ענבל ויאיר

החתונה שלנו דרך הויה היתה הדבר הכי מרגש ומעצים שיכולנו לבקש.
זכינו לליווי אדיב, מסור ומכיל שעזר לנו מאוד להתאים את הטקס המסורתי אלינו ולמצוא מיקוד בתוך הטירוף של אירגון החתונה. אנחנו מרגישים ברי מזל על שפנינו לארגון הויה ופגשנו את שרון, ועל שזכינו לקיים טקס ברוח המסורת שהיה גם אישי שלנו וגם שוויוני. תודה עצומה לשרון ולארגון הויה!

אין המלצות לעורך הטקסים