עמיר יפת

עמיר יפת

איש תאטרון וספר. עובד מטעם מעבדה פרטית בדיגום מזון, אוויר ומים. יליד 1958, נשוי ואב לשלוש, חבר קיבוץ פלמחים.

בן 64,יליד וחבר קיבוץ פלמחים, נשוי ואב לשלוש צעירות בשנות העשרים לחייהן. למחייתי, אני עובד מטעם מעבדה פרטית בדיגום מזון, אוויר ומים לכל סוגיהם. לנפשי, אני כותב, פרוזה וביקורת תיאטרון, מחזות, ספרים שלפעמים יוצאים לאור וסתם הגיגים לעיתונות הקיבוצית.

קצת על עצמי לספר ידעתי. כך שמאז ומתמיד אני מוצא את עצמי בקדמת הבמה; הבמה לתחומי האומנות הרבים שהיא משרתת, הבמה החינוכית בה נעשית העבודה הכי קשה והכי משמעותית לחיים המיוחדים בארץ הזו, והבמה הקיבוצית שהייתה פעם סוערת, שונה, ייחודית והיום היא מאפשרת במידה רבה יותר חופש ביטוי. כבר למעלה משלושים שנה, אני כותב, מפיק, מביים וסוג של רוח שעומדת מקדימה ומאחורה ומשני הצדדים של כל מופע או התכנסות, אם לטקס שמח או לעצוב. למילים יש משמעות אדירה, למילה הכתובה יש כוח לשנות, להזיז, לברוא עולם חדש. וגיליתי שטקסט נכון שמוגש בניחוח הנכון, ברגישות המתאימה – היוצא לאור ומתחבר לקהל… טקסט שגורם למאזין למחות דמעה או לצחוק בכל פה, הוא סוג של מהות, חזון ושאיפה שיש לי רצון כביר להתחבר אליהם. שיש לי רצון להיות שם בדיוק, בשותפות אמיתית ובחדוות יצירה. כמעט כמו בקיבוץ של פעם.

הדגש העיקרי במפגש המרענן עם זוגות צעירים מכל שכבות האוכלוסיה הישראלית, הוא להנגיש לציבור – משפחה וחברים – את הטקס המדויק והטקסט היחודי שהוא רק של הזוג. תמיד אדגיש בפני הזוג שאני כאן בשבילם, לממש את כל הרעיונות, המילים החסרות, הרגשות והרגשנות, לכדי טקס שיהיה החליפה שנתפרה איתם במידות המדויקות שלהם.

רק בטקס של הויה, בטקס פרטי ולכאורה טקס אזרחי ניתן לייצר מצג שוויוני. רק בטקס הזה והמיוחד מאד – הזוג ישא דברים ולפתע תשתרר שתיקה והקשבה שאין שניה לה.

בעיני, טקס החופה הוא מעשה יצירה חדשה. כל זוג בא ממקום אחר, עם אופי אחר ומאתגר כל פעם מחדש ליצור את הטקס שאין עוד כמותו בעולם. עריכת הטקסים משאירה אותי צעיר לנצח, חווה יחד הזוגות את ההתרגשות הראשונה, ההיא ואין העצמה אישית טובה מזה.

את ע. ו ע. חיתנתי ברחוב יפואי, בעל שיפוע עם נוף לים התיכון, בדיוק בשקיעה ביום שישי. הקהל הצנוע נאסף מולנו ברחבה, עם כוסות יין. הזוג הצטרף לחופה עם מעגל נגנים ושירה, לטקסט שכולו נכתב על ידם במהלך שתי פגישות. אווירת השבת הנכנסת, השקט של סמטאות יפו השרו עלינו רגע של קדושה אמיתית.

 

כמה מילים טובות מהזוגות והמשפחות שערכתי להם את הטקס

נטע וארז

עמיר המקסים! רצינו להגיד לך המון המון תודה!!! כל התהליך איתך היה נהדר והטקס שערכת עבורנו ביום שישי היה השיא של אותו תהליך מההתחלה התחברנו אליך, הערכנו מאוד את הקלילות שלך ואת איך שזרמת איתנו על מה שרצינו, שהרגעת והסברת, ונתת לנו להרגיש בנוח להתוות את הטקס לפי רצוננו, תוך הנחיה נעימה ונכונה מצידך. הטקס שיצרנו יחד היה קסום ומדויק עבורנו והאופן שבו הנחת אותו היה בדיוק כמו שחלמנו. דיברת יפה, מרגש, השרת אווירה נוחה וקלילה של שישי בצהריים וידעת לנווט את הבלת״מים שקרו לנו תוך כדי ולהתאים לפי האווירה והמשתתפים. קיבלנו המון המון מחמאות ותגובות נרגשות מאנשים על הטקס ואני כל כך שמחה שהצלחנו ליצור יחד טקס אישי ומדויק עבורנו. אז באמת תודה ענקית ומהלב על העבודה המדהימה שעשית, נהננו איתך מאוד ואנחנו סופר מעריכים!!! תודה תודה

נופר ואסף

כל התהליך היה בקצב שלנו, נינוח, נעים ובהתאם ללוז שלנו. תחילה ענינו על שאלון זוגיות ושאלות מורכבות בנוגע לאנשים שאנחנו, אלו ערכים ותכונות מאפיינים אותנו וזה היה תהליך מאוד מלמד וכייפי לעשות לפני החתונה שלנו. ניתחנו יחד את הטקס המקורי ונערכו התאמות להשקפת עולמנו. ערכנו שינויים שראינו לנכון לעשות על מנת להתאים אותו לערכים שלנו בעזרתו והכוונתו של עמיר. עמיר נתן לנו רעיונות ותחלופות אפשריות לחלקים בטקס שפחות התחברנו אליהם. אהבנו במיוחד את הפתיח האישי שנכתב בדיוק רב וברגישות שלתחושתנו שיקף אותנו מאוד. עמיר עודד אותנו להוסיף ברכות מאנשים קרובים ואהובים משהו שלא חשבנו לעשות ובדיעבד זו הייתה החלטה מעולה ומרגשת מאוד במעמד מיוחד זה. קיבלנו תגובות מרגשות על הטקס האלטרנטיבי והרוחני שבנינו מהמון אנשים. נציין שגם שנפלה ההגברה במהלך הטקס עמיר המשיך לבקשתנו את הטקס והיה סופר מקצועי. רוצים להודות לו על המקצועיות, היחס החם וכשרון הכתיבה, תודה!

ליאור וגילי

עמיר ליווה אותנו בתהליך ובטקס עצמו בדיוק כמו שהיינו מצפים מכל דמות רחנית משמעותית – בהקשבה, בנועם, בהרבה הומור וכיף ובהרבה תבונה.

הוא העניק לנו ולמשפחות שלנו – משפחה מסורתית מצד אחד, ומשפחה חילונית מהצד השני, מקום ראוי ומכבד.  חשוב לציין שהחופה שלנו הייתה מוצלחת במיוחד משום שדילגה על שתי מהמורות משמעותיות: תחילה, היא הייתה קצרה ולעניין ונמנעה מהטרחנות הצצה לעיתים  בחופות פלורליסטיות,  הרבה בזכות הרגישות של עמיר לאורחים ולאופן שבו הטקס נראה בקהל. שנית – היא הייתה סביבנו, סביב הזוג והעניקה לנו מקום,כשעורך הטקס קושר בין חלקי החופה. עמיר, תודה על חוויה נהדרת ועל חופה מופלאה, משפחתית, מרגשת ומשמעותית!

שני ועידו

הכנת הטקס עם עמיר בוצעה בקשב רב, בסבלנות ותוך הסברה מעולה של כל רכיבי הטקס השונים. היה תהליך מדהים שבסופו נוצר טקס מדהים עוד יותר, שלא היינו משנים בו דבר. ההקשבה של כל האורחים היה ניכרת לאורך הטקס, הליווי וההנחיה של עמיר יצרו טקס בלתי נשכח, גם עבור האורחים ובמיוחד עבורנו.

עידית ושלומי

אנחנו עידית ושלומי, רוצים לספר לכם על עמיר יפת, עורך הטקס שלנו.

איש קסום, מלא כישרון שערך לנו טקס למופת, מדוייק בכל מובן ומרגש עד דמעות.

הוא ידע להשרות עלינו את הנינוחות והרגיעה שהיינו צריכים גם במפגשים המקדימים וגם באירוע עצמו, מומלץ בחום ואהבה.

תודה רבה עמיר

ותודה להויה

משפחת סתוי

רצינו לומר תודה רבה לכם ולעמיר יפת אשר עשה עבודה נהדרת בלהדריך את בנינו עומרי בכתיבת הדרשה שלו. התוצר הסופי היה בדיוק מה שרצינו -דרשה אשר אינה מנותקת מפרשת השבוע אך דנה גם בנושאים חשובים אקטואליים כפי שהיה חשוב לנו ולעומרי. התוצאה הסופית כאמור היתה מעולה לדעתינו והכי חשוב שעומרי גם היה מאוד מרוצה והרגיש שניתנה לו ההזדמנות לדבר גם על נושאים שהיה חשוב לו להעביר. הוא גם קיבל המון שבחים כולל מאנשים שהדרשה הלא דתית מאוד הפתיעה אותם. עמיר כשה עבודה נהדרת ומגיעים לו כל השבחים על כך -הוא ידע לקרוא אותנו ואת עומרי מן הרגע הראשון ויצר משהו שהתאים לנו מאוד.

תודה רבה -אנו שמחים מאוד שפנינו אליכם.

בת חן ואלון

עמיר היקר חיתן אותנו לפני שבוע בדיוק. ברגישות ובסבלנות אין קץ (ואיתנו היה צורך בהרבה סבלנות) הוא הצליח להכיר אותנו ולהבין מה אנחנו רוצים בעצם להביע בטקס החופה שלנו ועשה הכל כדי להעביר זאת לאורחינו בצורה הטובה ביותר.

במהלך הטקס לא הייתה עין יבשה בקהל. לאחר שהחלטנו שהטקס שלנו יהיה חילוני קיבלנו תגובות לא קלות ומשפחה וחברים שלנו הסתייגו מהבחירה- יום לאחר הטקס לא הפסקנו לקבל הודעות תודה על ההזדמנות המרגשת לראות משהו שונה, אנחנו לגמרי חייבים על כך תודה לעמיר.

אבירן וטלי

היי עעעמיר! היום הזה היה מדהים בשבילנו, לא מאמינים שאנחנו כבר יותר משבוע אחרי! הצלחנו ליצור חתונה משלנו, שמשקפת אותנו, ומדהים לראות כמה אנשים ראו את זה. 

הביקורות מדהימות, במיוחד על החופה. קצרה ומדויקת, מרגשת ואמיתית… 

סבא שלי, שמאוד חשש מהחופה אמר לי בסוף שהטקס היה מרגש, שהוא מאוד אהב את התוכן והברכות ושמצא חן בעיניו עורך הטקס אז במעמד זה כמובן שנגיד שוב תודה! 

אנחנו מאושרים שפנינו להויה והגענו אליך כי ביחד עם העזרה שלכם הצלחנו להתבטא ולהיות עצמנו, ולעורר השראה בכל מי שחשב שיש רק דרך אחת. פשוט נהדר מה שאתם עושים וכמובן שנגלגל את זה הלאה, לכולם מגיע לדעת שיש עוד דרך 

ליילה וניב

כל התהליך היה נהדר, העבודה עם עמיר, התקשורת השוטפת אתו, העזרה והתמיכה שלו לאורך הדרך וכמובן הטקס עצמו.

ויקי וגלעד

אני חושבת שהתגובה שמסכמת הכל היא זו שהגיעה מחברה טובה שלי, בחורה מסורתית, ומאחר וידעה שלא יהיה טקס דתי, בכלל לא ציפתה למשהו. היא אמרה שמכל הטקסים שבהם היתה, זה היה הטקס היחיד שבו היא התרגשה ובכתה. כולם אמרו שהיה מאוד מיוחד והיה שינוי כל כך מרענן ממה שמכירים. אמא שלי במיוחד מאוד אהבה את הדרך בה דיברת והנחת!

 

אין המלצות לעורך הטקסים