טקסי בר מצווה ובת מצווה

משפחות שעשו תהליך בר / בת מצווה עם הויה כתבו:

תודה רבה על חוויה נפלאה, היה טקס נהדר!!!
מרשים, מלא תוכן והכי חשוב שהוא היה שלנו. דרור הנחה בצורה מצויינת, והרגשנו שאנחנו עוברים תהליך והוא מסייע לנו, אבל התהליך היה שלנו, בעיקר של נדב, שבא לידי ביטוי בדרשה שהוא כתב (אנשים התפלאו שהוא כתב את הדרשה לבד ולא כתבו לו אותה?!). וגם ההנחייה עצמה בטקס, היה מעמיק אבל לא "מעיק", והיה איזון נכון בין המקורות וה"חילוניות". אז לסיכום, המון תודה על הכל, אנחנו נמליץ בחום (כבר ממליצים), על טקס בעזרת "הויה" ועל דרור בפרט.

משפחת אדלמן

מאי 2009

היה טקס מיוחד ומרגש שניזכור אותו תמיד כחוויה משפחתית נהדרת. אף פעם לא הבנתי הורים שמעדיפים לנסוע לחו"ל במקום לקיים ארוע בת מצוה, ואם מקיימים ארוע , משקיעים הון על עיצובים ואטרקציות במקום לשים דגש על תוכן. בשבילי בת מצוה הוא ארוע רוחני. בעוד שבבר-מצוה החלק הרוחני מתבטא בעליה לתורה, אצל הבנות הוא לא מורגש וזה פיספוס אדיר. לכן האפשרות לערוך טקס יהודי וישראלי בארוע נראתה לי כאידיאלית – ולא טעיתי. קודם כל ההכנה. הפגישות שלהן חיכינו, התכוננו והגענו לחלקן בהרכב מלא או כמעט מלא. השיחות על משמעות בת המצוה, הקריאה בתורה ובמדרש והשיחות, הבחירה של שירה למה היא רוצה להתייחס בדרשה שלה, כתיבת הדרשה בשפתה שלה -על הנושא שהיא בחרה, וחיבור הריקוד שאותו רקדה עם שתיים מחברותיה –כל זה העצים אותה מאד. הטקס ארך כשעה – זמן ארוך לכאורה – אבל בגלל שהיה כל כך מגוון הוא פשוט זרם. נהננו מכל רגע. היתה לו משמעות. קיבלנו תגובות רבות על כמה מקסים, מעניין, שמח ומרגש היה הטקס, ולפי הבעות הפנים של האנשים כפי שנקלטו בעדשת המצלמה מבלי שהרגישו, אני יכולה לראות שהם היו איתנו – בתוך זה. להפתעתי ולשימחתי, גם הילדים בכתה וגם ילדים קטנים ישבו לאורך כל הטקס ושיתפו פעולה. הטקס גם איפשר לאורחים להיות מעורבים – אם בשירה, חלק בברכות ובקריאת פסוקים מהתורה. אליזבט היתה מקצועית וקשובה והחיבור בינה וביננו – ובין שירה במיוחד היה מבורך. הכל נעשה ברוח טובה ושיתוף פעולה מלא – בעיקר של שירה – וזה היה מבחינתי הכי חשוב.

משפחת דיאז

מרץ 2009

היתה לנו חוויה מוצלחת ומשמעותית בכל תהליך הלימוד וההכנה וגם בטקס עצמו – כאשר אציין במיוחד את הפרק "מדור לדור" שהיה משמעותי ומרגש וגם את העליה לתורה של עמרי , אותה הוא בעצם למד בעצמו (מתוך האזנה להקלטה).   הטקס היה ארוע חילוני אך עם זיקה למסורת, וכלל גם עליה לתורה, קריאת דרשה והתעטפות בטלית. האופן שבו הטקס שילב בין העולמות בטבעיות היתה מרגשת בפני עצמה ותאמה את רצוננו. יום למחרת הבר מצוה, עמרי אמר שהיה רוצה לעשות את כל זה שוב – וזה אומר הכל.
חלקו של אבי בהצלחת התהליך כולו , בנכונות לבנות איתנו ארוע וטקס התואמים את שאיפותינו (גם של ההורים וגם של בר המצווה) , הקשב שלו לעמרי והדרך שבה הוא הגיע אליו – גם נתן לו אפשרויות וגם הינחה אותו להיות הוא עצמו ולתת לעצמו כבוד ומקום משמעותי , בלי שום שיפוטיות –  היו מרשימים ובלעדיו זה לא היה קורם עור וגידים כפי שרצינו. תודה ענקית 

משפחת אחיטוב

פברואר 2009

תהליך ההכנה לקראת בר המצווה של אסף היה מרגש ביותר. המפגש הפנימי עם המשפחה וערכיה תרם לנו כמשפחה – כולנו עברנו תהליך של התבגרות. החלק המרגש ביותר עבורינו היה בהקראת הדרשה של אסף. אסף עמד ממוקד, בטוח בעצמו, ובקול צלול הקריא את הדרשה שלו. באולם הושלך הס ודבריו הדהדו בליבות האנשים. קיבלנו על רגע זה תגובות רבות.
אבי מביא איתו כנות ואותנטיות, יכולת לדבר עם כל בן משפחה בגובה העיניים ובכך ליצור נגישות ומעורבות רבה של תכני הבר מצווה אל הילד ואל המשפחה כולה. הזמינות שלו, היכולת להביא את התכנים המתאימים לנו, הצניעות וההקפדה על חופש הבחירה ועל עיצוב הדברים ברוח שלנו, יצרו תוצרים איכותיים ביותר: הטקסטים של המשפחה, הדרשה של אסף וכלל הטקס ילכו איתנו כמשפחה זמן רב. שמחנו מאוד להכיר אותו ולהיות מלווים על ידו.

משפחת שפריי

נובמבר 2009

מריאנה היקרה,
כשהתכוננו, חילוניים שכמונו, לחגיגת בת המצווה לבתנו עמית, חיפשנו אפשרות של הענקת משמעות לאירוע. שיטוט קצר באינטרנט הוביל אותנו להוויה טקס ישראלי ומשם הגענו אליך. וטוב שכך.
החוויה כולה – המפגשים, ההכנות לטקס, ושיאה בטקס עצמו – היתה מיוחדת ומרגשת. עמית למדה, ואנחנו איתה, על משמעות בת המצווה, ועל מסורת וערכים.
הפלאת ברעיונות מקוריים, יצירתיים וייחודיים. יחדיו, "תפרנו" חליפת טקס ייחודית, בהתאם לטעמים והערכים של משפחתנו.
סייעת לנו במקצועיות גם בתכנון ההיבטים הטכניים של הטקס, מבלי להחסיר ולו פרט קטן.
הטקס עצמו היה חוויה אמיתית וייחודית, ונוהל על ידך בנעימות. המשפחה המורחבת אימצה את טקס הברכות "מדור לדור" לכל אירוע משמעותי עתידי.
לעמית, כלת בת המצווה, החוייה היתה מעצימה וייחודית ועל כל אלה נתונה לך תודתנו העמוקה.
שמחנו לשתף אותך בחוויה המשפחתית.

שרון, רן, עמית ורום

אפריל 2010

עמית היקר,

לפני כחודשיים התחלתי בחיפושים קדחניים אחרי דרך אחרת לחגוג בר מצווה לבני נמרוד. ידעתי שסלסולי בית הכנסת לא מתאימים למשפחה שלנו, וגם טקס רפורמי לא ממש ריגש אותנו. לשמחתי מצאתי את האתר של "הוויה" באינטרנט, ולפי התיאור הקצר באתר ומשיחה עם סשה ידעתי שהגעתי למקום הנכון. מייד מצאו לנו "שידוך" ,אותך, והבטיחו לי שאתה אלוף האלופים בכל מה שנוגע לטקסי בר מצווה. עמית, כל מה שהבטיחו עליך ,קיימת, ועוד קצת. ההקשבה שלך, הדרך שלך לפתוח רגשית ומחשבתית את נמרוד, איך שנתת לו לשאול שאלות שהטרידו אותו ולהגיע לתשובות בעצמו, מקסים! נמרוד עבר תהליך מרתק, הרגשתי שהוא עובר ממש "קאוצ'ינג" בזעיר אנפין. סוף התהליך, בדרשה המקסימה שנמרוד כתב לבדו ובטקס המרגש שהנחית אתה, השאיר את האורחים סקרנים לשמוע עוד ועוד על הוויה ועליך. אני רוצה להודות לך מכל הלב על הרצינות ,והנתינה, והעזרה בכל דבר מפרשת השבוע ועד להרגיע אמא לחוצה באירוע עצמו..:)

קבענו לעוד שלוש שנים ,נכון?

בהמון המון הערכה,

גלית ומשפחת גלזר

דצמבר 2011

Hi Amit,

  Although I've said it before, thank you. I really want to take this opportunity to for doing an absolutely amazing job in getting Saar to where he needed to be for his bar-mitzvah. I am completely aware that this was challenging for all of us, for Saar especially. In the end though, it was all worth it. Saar did an absolutely fantastic job. Actually, he outdid himself. Not only did he do a good job, which he did, he did an outstanding job. He was knowledgeable, insightful, honest, authentic, and original. What more can one ask for? And I think that the fact that he's taken the lessons of the bar mitzvah to heart is the most wonderful evidence of a job very well done.

 And quite frankly, it couldn't have happened without your careful guidance. So let me say again and again, well done. Yasher Koach.
And thank you, from the bottom of my heart.
משפ' לוי

אפריל 2013