טקסי חתונה

בשנים האחרונות, יותר ויותר זוגות חשים, כי ברגע כה מרכזי בחייהם הם רוצים לקיים טקס חתונה שיהיה רלוונטי לחייהם ולהשקפות העולם שלהם. הם רוצים טקס חתונה שבו הם ולא הרב או הסלברטי התורן יהיו במרכז. זוגות שהתחתנו הויה מספרים:

נגה ידעה מה אנחנו רוצים – בלי שבכלל ידענו להגדיר בעצמנו מה אנחנו רוצים – ועשתה מעל ומעבר על מנת שהטקס שלנו יהיה בדיוק כמו שדמיינו. נגה הסבירה, הדריכה ובארה, בנתה יחד איתנו את הטקס, והביאה את המלל ואת הנשמה. בזכות נגה היה לנו טקס מושלם. אין כמוך!! הויה – אנחנו כל כך שמחים שאתם קיימים, וממש מרגישים שנפלה בחלקנו הזכות להינשא באמצעותכם. להינשא זו חוויה חד פעמית, ונגה והויה הפכו את הטקס לבלתי נשכח.
אביטל ובן

יולי 2015

היה לנו ברור שלא נתחתן ברבנות ושחלופה אזרחית גם היא לא פתרון למי שמבין… בהתחלה חשבנו שבני המשפחה ינחו את הטקס, אבל רצינו מישהו שגם יודע להנחות טקסים. ואז שמענו על הויה והיה ברור לנו שמצאנו.מריאנה רוח-מדבר ליוותה אותנו לאורך כל התהליך והייתה יותר ממופלאה. נוצר עימה קשר אינטימי ואישי וכך, הצלחנו לבנות טקס שמבוסס על המסורת אבל שהוא כולו מתעסק בנו ובתוכן שלנו. מעמד החופה היה מרגש לאין שיעור, אולם, היה לנו אמון מלא במריאנה, כך שלא היה לחץ ויכולנו להתמלא בהתרגשות ובכיף של מעמד ייחודי זה. ממליצים בחום לכל מי שרוצה להיות יותר מניצב פאסיבי במעמד כה חשוב בחיים.

 

ארנון ואסנת

אוגוסט 2015

את טקס הנישואין שלנו בחרנו לעשות דרך ארגון הויה – טקס ישראלי. את טקס הנישואין שלנו כתבנו בליווי יותם יזעאלי שכמובן גם הנחה את הטקס באירוע עצמו. "הויה" נתנה לנו מענה מושלם למה שייחלנו מטקס הנישואין, מסדנת "לקראת חופה" ודרך העבודה המשותפת עם יותם, כל רגע רגע והיה משמעותי ומלמד.

הגענו לחתונה שלנו כאשר אין טקס, והתחייבות שהם יותר מדוייקים לנו, ומייצגים אותנו, יותר מאשר הטקס היהודי שבנינו. יותם הבין אותנו, ואפשר לנו להבין את משמעויות הטקס, להבין את היהדות,להפגיש בינה לבינינו ולהפיק לנו טקס מרגש ומלא כוונה, אהבה ואמת.

 

נועה וגלעד

ספטמבר 2015

Omer&Ben_27.3.2015-1877

החופה של עומר ובן. עורך: מוטי זעירא

בחרנו לא להתחתן ברבנות.

ניסינו להבין מהי הדרך שמתאימה לנו, וכשהגענו לסדנא של ״הויה״ מהר מאוד הרגשנו בבית. ההתייחסות אל טקס הנישואין הדתי מתוך אהבה וכבוד ליהדות ולמסורת, לצד ההסתכלות המפוכחת על מוסד הנישואין כפי שהוא מנוהל על ידי הרבנות כיום, חיזקו אותנו בהרגשה שהגענו למקום הנכון.

לשמחתנו הרבה, ד״ר מוטי זעירא הסכים להיות מנחה הטקס שלנו ויחד איתו עצרנו לרגע בין כל המשימות שקשורות בהפקת אירוע מרגש שכזה, להזכיר ולברר לעצמנו איך אנחנו רוצים שתראה החתונה שלנו ולמה.

החופה היתה בדיוק אנחנו- יהודית, אישית, שוויונית ומרגשת כל כך.

תודה לכם!

מוטי, על הליווי האישי, החם והמסור ועל טקס שהרגיש נכון, מדויק ומלא אהבה.

סמדר, על ה״שידוך״ הנפלא ועל כך שהצלחת להפוך גם את החלק הטכני והקשה של מיסוד הזוגיות שלנו באופן חוקי למלא אהבה, ולא הפסקת להתרגש יחד איתנו.

ולארגון ״הויה״ על שבזכותם הבחירה לא להתחתן ברבנות התגלתה כנעימה ואפשרית הרבה יותר משנוטים לחשוב.

 

עומר ובן

מרץ 2015

לצוות המקסים של הוויה ובעיקר לעורך הטקס המדהים שלנו – אמנון ריבק– אנחנו רוצים להודות לכם מכל הלב על טקס מרגש ומשמעותי, טקס שהביא את התמצית של הזוגיות שלנו ונתן משמעות ענקית ליום החתונה! לא היינו יכולים לעשות את זה אחרת…

 

ניר וזיו

אפריל 2013

לא יכולנו לצפות לטקס טוב מזה. דורון מקצועי, כריזמטי, מצחיק ומעל לכל השכלת ליצור טקס משמעותי וייחודי שקלע בדיוק למי שאנחנו ולטעם שלנו.

הצלחת הטקס הייתה גם תוצאה של הכנה נכונה. דורון הציג לנו אופציות שונות ורעיונות טובים והיה קשוב לרצונות שלנו.

התגובות שקבלנו מהאורחים היו יוצאות מהכלל. הגרמנים (אישתי גרמניה והיו ארבעים גרמנים בטקס) אמרו שהיה מרגש ומיוחד. הישראלים הוסיפו ואמרו שזאת החופה הראשונה שהאורחים באמת הקשיבו לנאמר והרגישו שהם עדים לטקס בעל משמעות.

נורה ואורן

מאי 2013