חתונה ריבונית - חתונה בלי רב

מהי חתונה ריבונית?

חתונה ריבונית היא חתונה בה הזוג – החתן והכלה, הם הריבונים בחתונתם. בשנים האחרונות גדל מספרם של זוגות הבוחרים להינשא ללא רב, בחתונה ריבונית במקום בחתונה רבנית. בחתונה ריבונית עורך את הטקס חבר קרוב או בן משפחה, או עורך טקס שהזוג בוחר. על פי היהדות אין צורך ברב על מנת לקיים טקס נישואים ודי באדם נוסף המסדר את החופה על מנת שיתקיים טקס חתונה כהלכתו.

מעמד החופה מהווה מעמד משמעותי מרגש וטעון, המצריך הכנה מדוקדקת והיכרות עם תכני וסמלי טקס החתונה. במידה ובחרתם בחבר/ה או קרוב/ת משפחה שיערכו את הטקס, אנחנו נשמח ללוות ולהדריך במפגש הכנה משותף.

מומלץ מאוד גם להשתתף בסדנה לקראת חופה בכדי ללמוד ולהכיר לעומק את הטקס ואת האפשרויות הגלומות בו.

 

עוד על טקס חתונה חילוני: טקס חתונה חילוני הוא טקס שנובע מתוך התרבות החילונית הישראלית ומבטא ערכים המעוגנים בתוך תפיסת העולם החילונית. ישנם אנשים המגדירים חילוניות בדרך השלילה כלומר העדר של אמונה דתית, אולם השקפת העולם החילונית הנמצאת בתשתית התרבות החילונית הישראלית מבוססת על ארבעה יסודות.

היסוד הראשון הנו ההומניזם, התפיסה שמעמידה את האדם וחייו במרכז. היסוד השני הנו הריבונות, כלומר זכותם וחובתם של כל אדם וכל קבוצה, לקבוע את אורחות חייהם באופן עצמאי ובלתי תלוי, היסוד השלישי הנו ריבוי פנים או פלורליזם, כלומר היחס הסובלני ויכולת הקבלה של שונות ומגוון אנושיים בין אנשים וקבוצות בחברה, היסוד הרביעי הנו המודרניות, ההכרה כי התבונה האנושית יכולה לחקור את הטבע, החברה והאדם.