סדנאות לקראת חופה

אז אתם עומדים להתחתן ויודעים את הנתונים הבאים:
– לא בטוחים שמתאימה לכם חתונה ברבנות
– חשוב לכם שהחופה תהיה חופה יהודית מסורתית
– חשוב לכם ששניכם תהיו שווים מתחת לחופה
– אתם לא בטוחים מה זה אומר לגבי הסטטוס החוקי שלכם כזוג
– אולי בעצם טקס בארץ וחתונה בחו״ל?
– שמעתם על התצהירים שהיחידה המשפטית של הויה עורכת ועל תעודת ״חיים משותפים״ אבל אתם רוצים לשמוע עוד

הויה- טקס ישראלי מבית ישראל חופשית מזמינות אתכם, זוגות לפני חתונה, להשתתף בסדנת הכנה לחופה אינטימית ומעמיקה, שבה נלמד יחד אודות החתונה היהודית המסורתית בעדות השונות לאורך הדורות, נעמיק בשינויים הקלים שניתן לעדכן את הטקס כך שיהיה שיוויוני, ואולי אפילו חילוני לחלוטין, ולא פחות חשוב – נשמע הרצאה משפטית שתעשה סדר בין כל הסטטוסים השונים והחלופות השונות הקיימות היום למיסוד זוגיות בישראל.

לפרטים נוספים והרשמה טלפונית >> 1-700-70-30-13

רוצים לשמוע עוד? רוצים להרשם? מלאו את פרטיכם בתחתית הדף ונחזור אליכם.

יש לכם חברים שעומדים להתחתן? שתפו אותם/ן, או קנו להם סדנה במתנה!

זוגות מספרים על הסדנה

אודליה ואלישע ומספרים: "התחושה המרכזית שלי הייתה – כל כך טוב לדעת! מהבחינה הזאת הסדנה ענתה באופן מושלם על כל הציפיות שלי כי ממש רציתי לדעת ולהבין את טקס החתונה היהודי כדי ליצור את הטקס המשמעותי שלי. אהבתי מאוד את השיחה הפתוחה והיצירתיות ואת המפגש עם זוגות אחרים הסדנה נתנה לי שורה של חומרים למחשבה ונושאים לשיחה עם הרב שלי ועם בן הזוג שלי לא רק סביב הטקס אלא סביב הבית שאנחנו מקימים. פשוט נפלא!"

עדן ודביר מספרים: "האנתרופולוג קליפורד גירץ אמר פעם כי "לראות את עצמנו כפי שאחרים רואים אותנו, זאת חוויה פוקחת עיניים". עבורי הסדנה היתה כלי להתבונן בטקס המסורתי שהוא המובן מאליו של חיי, כפי שאחרים רואים אותו. כלומר – מבחוץ ולא מבפנים. כבר שינוי ולא כנתון עובדתי. עבורי זאת אכן היתה חוויה פוקחת עיניים."

אורי ורינת מספרים:  "תודה על הסדנה בשישי. היא מאוד תרמה לנו לעיצוב הטקס. כבר ביום שבת נסענו לטייל ובאמצע שדות ירוקים ואדומים התחלנו לבנות את הטקס שלנו

ניב ומיכל מספרים: "שמחתי שקיים פורמט כזה שבו ניתן ללמוד על הטקס היהודי המסורתי ונגזרותיו. הרגשתי שהיה דיון פתוח ורגוע, ואליזבת ניהלה את הדיון במקצועיות. אנחנו
עדיין מתלבטים על הפרטים של הטקס שנערוך (מה להכניס, מה לא וכו'), אבל מרגישים שכעת יש לנו כלים להתמודד עם הנושא, הודות לסדנא."
 –
טליה ויניב מספרים: "יצאתי עם הרגשה מאוד טובה, שיש דרך לחבר בין המסורת היהודית לבין הטקס האישי שלנו. שההתנגדות לרבנות היא לא אותו הדבר כמו התנגדות ליהדות. היכולת להבין ולקחת את הדברים היפים שאני אוהבת בדת אבל להמנע מהדברים שלא. הסדנא הופכת את הדרך לחתונה להרבה יותר משמעותית ומודעת, הרגשה שאנחנו לא פועלים באוטומט ומתעקשים על דברים שאנחנו מאמינים בהם."
 –
זהר ועדן מספרים: "יצאתי בתחושה טובה מאוד. הרבה מחשבות חשובות נפתחו וקיבלו כיוונים שונים ממה שציפיתי. אהבתי מאוד את הפירוק והניתוח של הטקס המסורתי, ומחשבה עמוקה על כל חלק בנפרד תוך כדי הצעת אלטרנטיבות ואפשרויות נוספות. בתור מישהי שכן עומדת להתחתן ברבנות נהניתי מאוד מהמפגש עם קבוצה שבה רובם המוחלט של הזוגות מתכוונים להתחתן בדרך אחרת, ודרך דיון משותף להגיע לדרכים יצירתיות לבטא את התכנים והרעיונות שחשובים לנו. ההנחיה היתה נעימה מאוד , יצרה דיון מעניין והאירה את הנקודות החשובות בצורה נכונה. גם הצד המשפטי היה חשוב והעמיק בצורה בהירה את הדברים שלא היו ברורים לי קודם לכן."
 –
שי וזיו מספרים: "הרבה חומר למחשבה. אנחנו יודעים שאנחנו רוצים לעשות טקס שיהיה באמת שלנו- מחובר לחיים שלנו, לאמונות שלנו (ולא למה שאנחנו לא מאמינים), אבל שכן יהיה מבוסס על המסורת היהודית. הצלחנו בעזרת הסדנה ואליזבת להבין את המשמעות מאחורי הטקסט , להבין למה אנחנו פחות ויותר מתחברים ואיך אולי בעזרת שינויים קלים נוכל להרגיש שלמים גם עם התוכן וגם עם הצורה של הטקס שנבחר בסופו של דבר לקיים."
 –
ארבל ועידו מספרים: "הסדנה מועילה ועושה סדר רב. יצאנו מהסדנה עם תחושה שאומנם העבודה עוד לפנינו- אבל כעת אנחנו יודעים כיצד לגשת אליה. האווירה שנוצרה בקבוצה בהנחייתו של ניר הייתה טובה ופתוחה מאוד, והיה נעים לשמוע אנשים שונים שנמצאים במקום דומה לשלנו. תודה רבה לכולם :)"