ד"ר עופר קורנפלד

ד"ר עופר קורנפלד

יו"ר הויה. ד"ר לכלכלה, מהנדס תוכנה, יזם היי-טק ופעיל חברתי. יליד שנת 1963, נשוי ואב לשניים. מתגורר ברמת גן.

יו"ר הויה. מהנדס תוכנה בטכניון, יזם היי-טק ודוקטור בחוג לכלכלה באוניברסיטת ת"א. יזם ופעיל חברתי,  בוגר הקורס למשחק על במה ואל מול מצלמה בתיאטרון "החדר". בוגר  סמינר קולות – בית מדרש פלורליסטי ללימודי יהדות. יליד שנת 1963 מקרית אתא, נשוי ואב לשניים. מתגורר ברמת גן.

מאמרים

 הויה, אלטרנטיבה חופשית לרבנות

"המאבק על דמותה של מדינת ישראל, מתנהל בזירות רבות. שינוי של נורמות חברתיות מתרחש בדעת הקהל באמצעות אמנות, תרבות ותקשורת, ואחר כך גם דרך שינויים בחוק ובפסיקה. המרחב הציבורי של ישראל עדיין מתעצב והחיבור של "הויה" ו"ישראל חופשית" נותן לנו את הכלי הנכון לפעול בו." קראו עוד…

שתיקת הכלות

"קרוב היום בו, פרט לגטאות חשוכים, נשמע בכל חתונה את קולן של הנשים ברמה, הן כעורכות טקסים, הן כמברכות והן כמקדשות." קראו עוד…

המלצות

עפרי ועומר

ההכנה הייתה מהנה ומלמדת. הרגשנו שהיחס היה אישי והטקס יצא בדיוק כמו שרצינו והרגיש מיוחד ושלנו. ההנחיה הייתה קלילה ומשעשעת. עופר נתן לנו המון בטחון תוך כדי וגם לפני ועשה איתנו שינויים בטקס ממש עד יום לפני כדי שיתאים למשפחות ולנו. נהננו מאוד ונמליץ לכולם! היה כיף, מרגש ומשמעותי

חגי הירשפלד

חגי הירשפלד

חגי הירשפלד

חגי הירשפלד

חגי הירשפלד

חגי הירשפלד

חגי הירשפלד

חגי הירשפלד

חגי הירשפלד

חגי הירשפלד

חגי הירשפלד

חגי הירשפלד

חגי הירשפלד

חגי הירשפלד

חגי הירשפלד

חגי הירשפלד

חגי הירשפלד

חגי הירשפלד

חגי הירשפלד

חגי הירשפלד

דנה ואלדד

אבא שלי דתי, ובהתחלה היה לו קצת קשה שאנחנו לא מתחתנים ברבנות. למרות זאת, אחרי שהוא עמד איתנו בחופה וראה את הטקס שבנינו יחד עם עופר, הוא חיבק אותנו, עם קצת דמעות בעיניים, ואמר שזה היה טקס החתונה הכי יפה שהוא ראה.
עברנו לארצות הברית בשנה האחרונה לצרכי עבודה, אבל היה לנו חשוב לערוך טקס בארץ, כי הרבה מהמשפחה והחברים עוד שם.
בחרנו להתחתן בהויה כי אנחנו זוג חילוני, שלא מתחבר למוסד הרבנות ולתהליך החתונה הדתי.
זה היה ממש מעניין ללמוד על כל המאפיינים של הטקס, ונהננו לחשוב ביחד על איך אנחנו רוצים לחגוג את הזוגיות שלנו ולציין את המחויבות שלנו זה לזו. עופר היה פשוט מקסים לכל אורך הדרך, ונפגש איתנו כמה פעמים שהיינו צריכים, גם עם הפרשי השעות של ישראל-ארה״ב, כדי להגיע לטקס המושלם!
אנחנו ממש ממליצים!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
צילום: צחי שמש

דנה ואלדד

 

את הטקס היה אמור לערוך אחד החברים של בן זוגי, אבל מסיבותיו הוא הודיע לנו יומיים (!!!) לפני החתונה שהוא לא יכול לערוך את הטקס. מה עושים? אחרי המון טלפונים ובדיקות עם הרבה עורכי טקסים הגענו להויה. רכזת הלקוחות מאיה סיטון הנהדרת, הרימה את כל הצוות על הרגליים וישר מצאה לנו את עורך הטקס עופר קורנפלד. אחרי שיחת טלפון וזום ארוכה עם עופר המקסים הוא ישר נרתם למשימה! עבד לתוך הלילה ויום למחרת כבר שלח לנו את כל הטקס כתוב!
אחת הסיבות שרצינו שחבר יערוך את הטקס, חוץ מזה ששנינו לא התחברנו לרבנות, היא שהטקס יהיה אישי, שוויוני אבל גם עם מאפיינים מסורתיים. אבל בעיקר בעיקר, טקס שיספר עלינו.
בגלל שהכל היה ברגע האחרון כבר לא חשבתי שזה יצא כמו שאני באמת רוצה. אבל עופר קלט אותנו בשנייה ולגמרי התעלה על כל הציפיות והחלומות שלי מהטקס!
עופר ערך לנו טקס מאוד אישי, מכבד, שוויוני ומרגש, סיפר את הסיפור שלנו כאילו הכרנו אותו כבר שנים.
זה לגמרי היה הטקס שתמיד חלמתי עליו.

צילום: אורן חיים, צלמוס סטודיו נייד לאירועים

בלה ודן

בחרנו להתחתן בהוויה כי  רצינו לערוך טקס חתונה שנהיה מסוגלים להבין את הברכות בו ולהתחבר אליהן. רצינו לערוך טקס שיצליח לשקף את הערכים והאמנות שלנו. יחד עם זאת, היה חשוב לנו לשמור על המשמעות והתבנית המקוריות עבור האנשים שקרובים לנו. בדקנו כל מיני ארגונים ועמותות שקיווינו שיוכלו לתת לנו את זה, אבל מהרגע שיצרנו קשר עם הוויה, היה ברור לנו שנתחתן איתם. כל התהליכים שעשינו בהוויה היו נוחים, קלים ורוגעים. כל אנשי ונשות הצוות שהיינו בקשר איתם בהוויה היו קשובים אלינו, אכפתיים ומקצועיים מאוד.
אנחנו רוצים להגיד תודה מיוחדת ומעומק הלב לעופר קורנפלד שאירח אותנו בביתו לשלוש פגישות נעימות, מרתקות ועמוקות, אשר במהלכן בנינו טקס ששיקף בדיוק את מי שאנחנו ואת מה שקיווינו לו. עופר, תודה רבה לך גם על הרוגע המדהים שנתת לנו שהטקס שלנו יהיה בדיוק מה שאנחנו רוצים, ועל זה שקיימת וזה היה באמת מעל המצופה. אנחנו ממשיכים לקבל המון מחמאות על החופה שלנו.
תודה רבה גם למרב מירון והיחידה המשפטית, על ההסברים, הסבלנות והעזרה בכל הדברים שבהם שאר הארגונים והגופים במדינה מקשים בהם.
דן ובלה

מאיה וחיים

עופר היקר לליבנו, תודה על היותך חלק משמעותי ביום המיוחד שלנו. הפכת את הטקס למוטיב משמעותי עבור שנינו והובלת אותנו בתוך תהליך מעצים ומגבש. המון תודות וכמובן- שנפגש רק בשמחות, מאיה וחיים

מיכל וניב

היה זה מסע די מהיר, תוך שלוש פגישות אינטנסיביות הצלחנו להרים טקס וכתובה. הגענו אליך עם אוסף של רעיונות פזורים, חלקם מובעים וחלקם אינם מובעים, ואתה ידעת בחוכמתך לחלץ את הרעיונות החבויים, ויחד עם הגלויים- להכניסם לתבנית טקסים שמחוברת למסורת ולמורשת היהודית שהיא גם אישית ויש בה חותם של "מיכל וניב". ידעת לחבר את הטקס לאופי שלנו, של משפחותינו, של חברינו ושל סביבתנו. ידעת לעזור לנו לתת מקום בטקס להורים שלנו, לתת מקום לכבוד להורים, באשר הם הורים ובאשר הם ההורים של מיכל וניב. הטקס הרגיש כה טבעי לנו ולקהל. אנחנו (ובעיקר הורינו) מקבלים שבחים על הטקס ואומרים כמה שאהבו אותו וכמה שהיה קסום. אהבנו מאוד את הגישה שלך שאופיינה בהקשבה לזוג. לא הרגשנו משהו מחנך או שמנסים למכור לנו איזשהו מוצר, אלא הרגשנו משהו מאוד מקבל, הרגשנו שאתה מכווין אותנו לכיוון שמתאים לנו ומאוד התחברנו לאופן העברת המסרים שלך. אהבנו את הדיונים על חשיבות הסמלים של הטקס ואת היכולת להתווכח בצורה נבונה על נושאים ברומו של עולם מתוך סקרנות ועניין. הרגשנו שנתת לנו כלים לבחון ולנתח את אופי הטקס שמתאים לנו, כלומר הקנית לנו יכולת לקיים דיון על אופי הטקס שהייתה חברה לנו בהתחלה. עם העבודה המשותפת על הטקס למדנו גם לאהוב אותו יותר ולהתחבר אליו. אהבנו שהטקס היה שוויוני ונתן מקום גם לניב וגם למיכל, שעודדת את מיכל להגיד מספר מילים בעצמה, שחשיבות האישה והגבר בטקס היו שווים. הרגשנו שהטקס שייך לשנינו. התרשמנו מהמקצועיות שבה התנהל התהליך וגם מההיבט האנושי- היכולת להבין מי עומד מולך- שמדובר בזוג אנשים שנכנסים לחיים שלהם וצריך להבין מי נגד מי, מה נכון ומה לא נכון לעשות. יש אבא ואמא וסבתות ודודים וצריך להתאים את הכל לרצונות, מאווים, פחדים ושגעונות של כל אחד. דינמיקה רגשית סבוכה ומפותלת, ואתה ידעת ללכת בה, ידעת גם לוותר וגם לא לוותר באומץ על כיוונים שמהם אנחנו חששנו. דרך השיחות למדנו להכיר אותך ולהכיר את פועלך והרגשנו שבאמת אכפת לך מהתהליך. התרגשנו מהטקס ומהחוויה, התרגשנו כי הטקס היה משמעותי בעבורנו. התרגשנו לראות את ההורים שלנו מתרגשים, והתרגשנו לראות אותך עופר, מתרגש בעצמך. באהבה והערכה, מיכל וניב

יותם ומיכל

עופר היקר, נחשפנו להויה בחתונה של חברים קרובים, זה לא היה המפגש הראשון שלנו עם טקס חופה שהציג תכנים שונים, אבל העובדה שמאחורי הטקס עמד ארגון שגם הציע סדנת היכרות גרם לנו להסתקרן ולהמשיך לחקור. הגענו לפגישה בבאר שבע אותה ניהלו דודי וסמדר – הצלחנו להבין טוב יותר את המסגרת של עולם הטקסים והחתונות ומשם יצאנו לחפש את המנחה הנכון עבורנו – עם תהייה גדולה כיצד אדם זר ינהל טקס שהוא כה אישי. הלבטים שלנו הובילו לכך שהפנו אותנו אליך. הגענו אליך עם שתי שאלות גדולות – הראשונה היא איך שומרים על מסגרת טקס מוכר אבל יוצקים לתוכו תוכן שוויוני, זוגי, יהודי אבל לא אלוהי – טקס שנאמין ונסכים עם כל המילים הנאמרות בו. השנייה – האם נכון עבורנו שהטקס ינוהל על ידי עורך מטעמכם או שנעזר בך על מנת להדריך בת-משפחה לכך. יצאנו מהפגישה הראשונה לאחר היכרות עימך וביקשת שנעדכן אותך האם נמשיך ביחד. כבר מחוץ לביתך עלה על פניי שנינו חיוך גדול– ידענו שמצאנו את המנחה ועורך הטקס המתאים לנו. ניגשת ברגישות ובישירות לשאלות ולחששות שלנו, הצלחנו ביחד לשמור על מסגרת טקס מוכרת לצד תכנים מהמקורות, מאחוריהם עמדנו והתחברנו לכל מילה שנאמרה. יצאנו מכל פגישה עימך כמו ממפגש עם יועץ זוגיות, שלמים יותר – עזרת לנו להפוך את המחשבות שלנו לכדי טקס וניסיונך הרב בכתיבת תכנים אפשר לנו לבחור מתוך מגוון קטעים שונים, במקרים הנדירים בהם לא מצאנו את הנוסח המתאים לנו נענית לאתגר בחיוך ותוך זמן קצר שלחת נוסח חדש שחיברת. לבסוף, כשהטקס הורכב במלואו, נתת לנו דרור לבצע שינויים אחרונים לפי ראות עינינו וקיבלת הכול בהבנה מלאה. הטקס היה מרגש, עצוב ושמח, זוגי ושוויוני, מסורתי ורלוונטי, יהודי-ישראלי-ושלנו וניצחת עליו בכישרון רב, ברגישות, בזרימה וברוגע. לא יכולנו לפגוש באדם מתאים ממך לרגע זה. עופר, אתה אדם מיוחד ואנחנו שמחים שדרכינו הצטלבו. הדרך חשובה לא פחות מהתוצאה והיא הייתה משמעותית, מאתגרת, מרגשת, ומלאת תוכן. התוצאה מבחינתנו הייתה השיא והרגע הזה הושג איתך ובהדרכתך. החברים, המשפחה, כולם היו שם איתנו וסביבנו – ולרגע אחד היו שם קרן האור הבהירה בה ברכת אותנו והפרפר הכתום מעורר התקווה. תודה רבה לך, תמשיך להיות פנטסטי יותם ומיכל

 

אין המלצות לעורך הטקסים