נילי קופלר

נילי קופלר

משוררת, שחקנית, במאית ויוצרת בתחום התיאטרון והספוקן וורד. ממייסדי "פואטרי סלאם ישראל" ומנחת סדנאות לכתיבת שירה מדוברת.
גרה בהרצליה עם בן זוגה, שני ילדיו והחתולה מימוזה.

נילי קופלר היא שחקנית ויוצרת בתחום התיאטרון, בוגרת סטודיו למשחק "ניסן נתיב" בירושלים.

לאחר סיום הלימודים ייסדה עם משוררים נוספים את "פואטרי סלאם ישראל" – הבמה המרכזית והבולטת לשירה מדוברת ("ספוקן וורד") בארץ. מאז היווסדו, נילי מלווה את הפרויקט כמנהלת אמנותית, פרפורמרית, מפיקה, יוצרת, עורכת ומנחת סדנאות לכתיבה וביצוע.

מעורכות הספר "בקול רם!" – אנתולוגיית הספוקן וורד הישראלית הראשונה והיחידה.

יוצרת ההצגה הזוכה בפסטיבל אביב ישראלי 10  – שבורת Лев  ("שבורת לב"), המספרת על ניבה הישראלית הצברית, ולב, עולה חדש-ישן מברית המועצות.

נולדה וגדלה בירושלים, עברה לתל אביב ומשם להרצליה. חיה עם בן זוגה דודו, עם ילדיו דנה וגבע, ועם מימוזה החתולה.

************************************

נילי כותבת:

חתונה היא אירוע מרגש של זוג, המתקיים לעיניי אנשים. ללא המשפחות, החברים והמוזמנים –  האירוע כולו, והטקס פרט, לא ירגיש אותו דבר.

הברית בין בני הזוג היא שלהם ומתקיימת בין שניהם, אך ללא ההכרה וההשתתפות של הסובבים אותם, היא מאבדת משהו מאחיזתה.

כשחקנית ובמאית, אני יודעת שני דברים:

חתונה היא לא הצגה.

עם זאת, חתונה היא אירוע עם קהל. והקהל הזה אוהב אתכם ורוצה להיות חלק, להבין, להתרגש.

 

אני שואפת ליצור איתכם ועבורכם טקס שירגיש מדויק ואישי, שבו המילים הנכונות יאמרו בזמן הנכון.

בואו נהפוך את החופה למעמד שמח, משמח ומשמעותי עבורכם ועבור המשפחות שלכם, לרגע מכונן ומרגש שישקף את הערכים שלכם כזוג ואת דרך חייכם.

טולסטוי פתח את הרומן  "אנה קרנינה"  במשפט המפורסם: "כל המשפחות המאושרות דומות זו לזו. כל משפחה אומללה – אומללה על פי דרכה."

במחילה מטולסטוי, אבקש לתקן:

כל זוג מאושר – מאושר על פי דרכו, ועליו לטפח את האושר האישי והמשותף כאחד.

אין שני זוגות זהים, ואין שתי משפחות זהות, ולכן גם אין שני טקסים זהים.

כל אחד/ת מכם מביא/ה את הסיפור שלו/ה לתוך הקשר, ואת מציאות חייו או חייה לתוך הזוגיות. יחד ניצור טקס מרגש עם חיוך, שירגיש מיוחד וייחודי לכם, כדי שתוכלו להיות נשואים ומאושרים על פי דרככם!

הצטרפתי ל"הויה" משום שאני מאמינה שלכל איש ואישה ישנה הזכות להינשא לפי דרכו/ה, לאיש או לאישה שעמם בחר/ה לחיות ולהקים בית.

אני מאמינה שחייבים לפעול למען האפשרות לנישואין אזרחיים בישראל, והדרך של "הויה " ו-"ישראל חופשית" לעשות זאת, על ידי קביעת עובדות בשטח, היא הדרך האפשרית והנגישה ביותר. זוג אחרי זוג אחרי זוג – עושים יחד מהפכה בשמחה.

 

נגה ורונית ממליצות

נילי היקרה,

אנחנו יומיים מעכלות את האירוע, נזכרות ברגעים קטנים, בחלקים מהטקס, בתמונה של כל האנשים שאנחנו אוהבות מקיפים אותנו בחופה ונמצאים איתנו ברגע. רצינו להגיד לך תודה על כל הליווי ב-8 חודשים האחרונים. האיכפתיות, הפדנטיות על כל פרט, הזרימה עם ההומור שלנו ועם השעות שינה של אופיר. מרגישות שזכינו שעמדה איתנו מישהי מתחת לחופה שמכירה אותנו באמת. קיבלנו המון מחמאות על הטקס. תודה רבה על הכל.

נגה ורונית

מיכל וערן כותבים

לאחר שנתנו את האישור להתקדם ולהכיר עורך או עורכת טקס עפ"י הערכים שעליהם הצהרנו, קיבלנו את הפרטים של נילי וזו הייתה התאמה מושלמת. נילי השקיעה מחשבה רבה בהיכרות עימנו ועם עולמנו הפרטי והזוגי על מנת לעזור לנו לעצב טקס אישי המבטא את הזוגיות שלנו ואת הקסם האישי שכל אחד מאיתנו הביא אל הקשר. כל התהליך התאפיין בסבלנות, רגישות והמון חן מצידה של נילי והיא הייתה פשוט נהדרת. הטקס היה נפלא, בדיוק כפי שידענו שהוא יהיה, ואת תחושת הביטחון במהלכו אנו חייבים לה במידה רבה מאוד. תודה על חוויה מדהימה נילי!

מיכל וערן

אין המלצות לעורך הטקסים