ענבר אורן

ענבר אורן

בת 35, אמא לשחר ונעם, תאומות בנות 4 ונשואה לרועי, מתל אביב.
סמנכ"לית ישראל חופשית ומנהלת את הויה, פועלת למען שוויון וערכי יהדות חילוניים.

אני ענבר, בת 35 מתל אביב, אמא לשחר ונעם, תאומות בנות 4 ונשואה לרועי.

הצטרפתי לישראל חופשית ב- 2014 כחלק מהרצון להפוך את ישראל למקום שוויוני יותר ואת החברה הישראלית למקום שארגיש בנוח לגדל בו את ילדותי- אז ילדותיי העתידיות.

את הויה התחלתי לנהל ב-2016 אחרי כניסתו של המרכז לישראל חופשית. אני תופסת את העבודה של ישראל חופשית ושל הויה בפרט ובכלל, כל טקס וטקס, כחלק מפעילות ציונית של הדור הנוכחי.

אני מאמינה שכל זוג שמתחתן בחתונה יהודית בדרך שלו, מגדיר לעצמו מה היא היהדות שלו ומגדיר אותה גם עבור המדינה שאנחנו חיים בה. כל זוג הוא עוד פלא בדרך לשינוי אמיתי בחברה שלנו ולשינוי אמיתי בתפיסת מונופול הרבנות בישראל.

אני חושבת שהרגע הזה, שבו זוג מתחבר מול קהל שעוטף אותם, הוא אחד מהרגעים העוצמתיים ביותר במעגל החיים שלנו. הוא עוצמתי פי כמה עבור הזוג, מתוך ההבנה שבעצם האופן שבו הם בחרו להתחתן, הם עושים שינוי חברתי אמיתי. בחתונה אין צורך להניף אף דגל או לקרוא בסיסמאות פוליטיות לאויר. עצם הבחירה של הזוג להתחתן בדרך שלהם, בטקס ישראלי שנתפר בדיוק עבורם, היא אקטיביזם והיא זו שתיצור שינוי חברתי.

 

אני חושבת שהמצב שבו לא כולם יכולים ויכולות להתחתן בישראל, לצד המצב שבו במדינת היהודים יש דרך יהודית אחת בלבד להתחתן כחוק- היא מצב שצריך לתקן. אני חושבת שזה מאבק על ההגדרה שלנו כמדינה יהודית ודמוקרטית ואני מאמינה עוד נגיע לשם. בינתיים אנחנו יוצרות ויוצרים מציאות, ככה פשוט, מהפכה בשמחה.

אין המלצות לעורך הטקסים