גלית דיאמנט

גלית דיאמנט

סטוריטלרית מקצועית, מומחית לבניית מסר מילולי, מרצה ומנחת סדנאות ומטפלת מוסמכת בכתיבה, שוחרת שוויון ואוהבת אדם.

אודות סטוריטלרית דו-לשונית עברית-אנגלית, מומחית לבניית מסר מילולי, סופרת צללים לבכירים, מרצה, מנחת קבוצות וסדנאות, עם רקע עשיר כמנהלת שיווק ודוברת. מג'נגלת עבודה כשכירה עם ניהול עסק עצמאי. במרוצת השנים עסקה ביזמות חברתית ועסקית לקידום שוויון מגדרי בעמדות השפעה, והיתה שותפה לבית ספר לדיבור מול קהל לנשים. גרה בחיפה מול נוף ים עוצר נשימה, נשואה לעדו ואמא למאיה, גיא ויובל, ומחרבת עוגות מדופלמת.

למה לערוך חתונות? גדלתי בארצות הברית בתקופת פסטיבל וודסטוק, המהפכה הפמיניסטית והמהפכה המינית. מגיל צעיר נחשפתי לספרים, שירים, ואנשים מקדמי-שוויון, שחיזקו אצלי את האמונה שלכל בנות ובני האדם זכות בסיסית לאהוב ולהיות נאהבים, וכל הקונסטלציות כשרות וטובות. התחתנתי בזמנים שלא היו בארץ אלטרנטיבות לחתונה דרך הרבנות. לא התחברתי לטקס ההלכתי, הרגשתי שאני מתפשרת על שטנץ חסר משמעות עבורי שרחוק שנות אור מערך האהבה השוויונית עליו גדלתי. התיקון הגיע דרך העבודה שלי ב'הויה'. אין לי מילים לתאר את האושר העילאי, השליחות והזכות לרתום את מתנת המילים שלי למעמד כל כך מקודש, ללוות את הזוגות שלי בתהליך משמעותי ומעורר מחשבה, ולברוא עבורם טקס וכתובה תפורים למידותיהם האישיות. ברגעים המיוחדים האלה של התרוממות רוח, הכל מדויק ובא באהבה.  

כמה מילים נדיבות מהזוגות שלי

עידו וניצן

גלית היקרה,

רצינו להודות לך על התהליך הנפלא שעברנו איתך ביצירת ועריכת טקס הנישואין והכתובה שלנו. בתוך כל הטירוף סביב הפקת החתונה והלוגיסטיקות המרובות, תהליך כתיבת הטקס היווה נקודת עצירה והתבוננות בדברים החשובים באמת עבורנו. להתבונן אחורה, קדימה ולצדדים, להעמיק במי אנחנו ומה הערכים שלנו, למה אנחנו מחוברים, למה אנחנו אוהבים וגם, התבוננות במשפחה ובחיים שיצרנו לעצמנו. אלו הרהורים חשובים כל כך, ובדיעבד, זאת נראית לנו הכוונה כולה של טקס הנישואין- להשתהות ולהודות על מה שיש ומה שיהיה. מהפגישה ההתחלתית שלנו, היה חיבור נהדר. למרות שבתחילה לא ידענו אילו מסרים אנחנו רוצים לבטא ואיך אנחנו רוצים שהטקס יהיה בנוי. עם הזמן ומשיחה לשיחה, הרגשנו שאת בונה את הטקס סביב האופי שלנו ומצליחה להוציא את העיקר מבליל המחשבות והכוונות שלנו. הפעם הראשונה שקראנו את הטקס המוגמר (כמעט) הייתה רגע מרגש שלא נשכח לעולם.  מערבב צחוק ודמעות, שמחה והתרגשות, אהבה וחיבור אחד לשניה, למשפחות ולחברים שלנו. ביום החתונה, הטקסט הנפלא הפך לטקס מרגש, מצחיק וסוחף בזכות ההנחיה המבריקה שלך, כמו אותנו – הצלחת לקרוא את הקהל שלנו וסחפת אותם בסיפור ששזרת עבורנו ולא השארת אף עין יבשה. תודה על התהליך, ההקשבה, על היצירה הנהדרת ועל שהיית חלק מהיום המיוחד שלנו.

אוהבים, עידו וניצן (זיכרון יעקב, 11.5.22)

תומר ושוואן

גלית היקרה !! אני רוצה להודות לך על כל הזמן שהקדשת לנו.. אין לי מילים לתאר את האושר שגרמת לנו. לא ציפיתי ולא תיארתי לעצמי שזו תהיה התוצאה ברגע שנכנסנו לתהליך הזה לפני מספר חודשים . הקדשת המון זמן מזמנך עבורנו, ירדת לפרטים הקטנים, האורחים אמרו שזה אחד הטקסים היותר מרגשים ומיוחדים שהם לקחו בהם חלק.. ואאווו, מודה לך ולארגון הויה מכל הלב על כל מה שעשיתם בשבילי… אתם מדהימים!!!

(תומר ושוואן נפגשו והתאהבו בסין. גלית חיתנה אותם בטקס דו לשוני אנגלית-עברית)

חן ועידו

עשינו את זה! תודה! היתה לנו חוויה מופלאה איתך בכל התהליך ובאירוע עצמו. קלעת למה שרצינו ואיחלנו לעצמנו. המשכנו לסופש עם המשפחה, היינו עטופים בהרבה חום ומחמאות על האירוע

(חן ועידו היו אמורים להינשא במרץ 2020 ובעקבות הקורונה נישאו במרץ 2022, תוך שדרוג מעמדם לזוג + 1 )

יובל ואלי

בחרנו להתחתן עם הויה מכיוון שרצינו עזרה בכתיבת טקס חילוני, אישי, משמעותי, שיתאים לנו ולערכים שלנו. דרך הויה הכרנו את גלית המקסימה. התהליך התחיל בפגישה, בה גלית הסבירה לנו את כל האופציות השונות לטקס ובחרנו ביחד מבנה, ולאחר מכן היא ראיינה אותנו על סיפור חיינו והזוגיות שלנו. הטקס שגלית כתבה לנו היה מצחיק, מרגש ומדוייק עבורנו. בנוסף גלית כתבה עבורנו כתובה שמהווה את הבסיס לפיו אנחנו רוצים לבנות את חיינו המשותפים. ביום החתונה הטקס עבר באופן נעים, קליל ומרגש. בדיוק כמו שרצינו! מאוד מעריכים את העבודה המקצועית שהיא עשתה, וממליצים ביותר! אלי ויובל

מיכל ואנדריי

כבר בשיחת הזום הראשונה ראינו שגלית, עורכת הטקס, היא אישה מרשימה שיודעת להתבטא ולבטא אנשים אחרים דרך המלים שלה.
פגישת ההיכרות המעמיקה שקיימנו היתה כמו הנחת היסודות לכל החתונה שלנו. השיחה איתה, השאלות המכוונות, המעבר על הטקסט הנהדר שכתבה, המענה על השאלון המדויק לקראת הכתובה וכתיבת הנדרים – כל אלה העצימו וחידדו את המשמעות של היום הזה בשבילנו.
מבחינתנו הטקס היה צריך להיות ואכן היה השיא של האירוע. לא ידענו שאפשר להרגיש כזה אושר.
ההנחיה של גלית קירבה אותנו לאורחים וחשפה להם צדדים שלנו שהם מעולם לא ראו. אנשים שמכירים אותנו מילדות אמרו שזו פעם ראשונה שהם נחשפו לסיפור האישי שלנו, וזה מקרב ומרגש כל כך.
תודה לגלית המדהימה שידעה להסביר במילים ובדרך המיוחדת שלה, ברצינות שזורה בהומור במידה הנכונה, את הסיפור האישי שלנו.
אנחנו מסתכלים על התמונות ופשוט נדהמים כמה הכל נכון לנו, כמה שוויוני – 2 כוסות היין, שבירת 2 הכוסות, החלפת הטבעות ההדדית והמילים שלנו זה לזו, כתובה שחתמנו עליה איתה בנוכחות שני ההורים, כולל כל הנשים שישבו בחדר (בניגוד למה שקורה בדרך כלל ומכעיס ומקומם אותנו כל כך) והטקסט של הכתובה, פשוט וואו.
לא יאמן איך היא יצקה את התוכן שלנו לטקסט כ"כ מסוגנן ומרהיב!
תודה על הליווי ועל היום המושלם, נשמח להמליץ עליה ועל הויה באהבה גדולה!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
אין המלצות לעורך הטקסים