אדוה שכטמן

אדוה שכטמן

אשת חינוך, מנחת קבוצות, מורה בתיכון ובמכינות קדם צבאיות. ילידת 1978 נשואה לעמית, אמא לשלוש, בת וחברת קבוץ להב. פעילה בבניית והנחיית טקסים קהילתיים ואישיים.
בעלת תואר ראשון בהוראת ספרות והיסטוריה מהחממה ליזמות חינוכית דמוקרטית בסמינר הקבוצים. עוסקת ביהדות חילונית ובעלת תעודת מנחת קבוצות בתי מדרש. עוסקת בהוראה והנחייה בתחום המיניות הבריאה.

כילידת קיבוץ "השומר הצעיר" פיצחתי בגיל מאוחר יחסית את מערכת היחסים שלי עם המסורת היהודית, ואני ממשיכה לפצח אותה ולבטא אותה בבנייה של טקסים וחגים במשפחה ובקהילה שלי.

בשבילי ליצור טקס עם זוג הוא הזכות לאפשר להם בנייה של טקס שתפור למידותיהם, לרצונותיהם ולאמונותיהם. אני מאמינה שזו זכות שצריכה להיות שמורה לכל זוג בישראל ואני שמחה להיות חלק מהוויה, גוף שמאפשר זאת. הרצון להיות חלק מקבוצת עורכי הטקסים ב"הוויה" צמח אצלי לאחר שעמית ואני בנינו את טקס החתונה שלנו. הרגשתי שגוף שמלווה את הזוג בבחירות, במציאת הגבולות של הטקס ובניסוחו הוא בית לרעיונות שבהם אני מאמינה. 

 

 

 

כליל ורעות ממליצות

אדוה היקרה, אנחנו לא כל כך יודעות איך להתחיל להודות, להביע את רמת הסיפוק האהבה והערכה שיש לנו כלפייך. לא יכולנו לבחור מישהי יותר נעימה, קשובה ואוהבת כדי לנהל את הטקס הכי חשוב בחיינו המשותפים – את התאמת לנו בדיוק כמו כפפה ליד. מהרגע הראשון שהתחלנו לחשוב על הטקס אצלך בבית, הרגשנו שהקו המנחה שלך הוא נכון בשבילנו. עשית הכל בהמון אכפתיות, חשיבה, אהבה ורצון שהטקס הזה יהיה הכי אופייני ומיוחד למה ששתינו משדרות. כל סיפור בניית הטקס החופה היה יכול להיות משהו מבהיל לזוג בנות, הרבה לבטים על איך לעשות אותו ואיך להפוך אותו לייחודי ושלנו אבל גם לא ליותר מידי קיטשי.. את הובלת אותנו דרך משמעותית, לימדת אותנו על הטקס עצמו, לימדת אותנו על עצמנו והפכת את כל התהליך הזה ממשהו שהוא כביכול קצת מלחיץ וחדש לדבר הכי מדהים, מרגש ומעצים שיש. ליווית אותנו בכל רגע ודקה, הכנסת מחשבה לכל שנייה כדי שהכל יהיה מושלם מרגע הכניסה לחופה ועד רגע שבירת הכוס. היית סבלנית למרות כל ההצקות שלנו בשעות לא רלוונטיות, עזרת בכל מחשבה או שאלה שהייתה- ובקיצור אדוה היית פשוט מדהימה. יחד איתך הצלחנו להביא את עצמנו ואת האהבה שלנו לחופה, לתת לכל אורחינו את החופה הכי מרגשת שיש, כמות המחמאות שקיבלת על אופן ניהול החופה ארוך יותר מאורך הדף הזה. שלושתנו ביחד הצלחנו לפתוח אנשים לדברים חדשים, לחופה אחרת מלאה אהבה וכנות, כמעט ולא השארנו עין אחת יבשה בחופה. אז אחרי שקצת חפרנו…אומנם אמרנו לך את זה יום אחרי החתונה אבל רצינו להגיד שוב, נהנינו מכל רגע בתהליך זה היה פשוט כיף גדול! אנחנו מקוות שהצלחנו לתאר כמה מה שעשית איתנו הוא מדהים. אנחנו רוצות להגיד לך תודה ענקית, את מדהימה. ארגון הוויה זכה במחתנת מדהימה, כל זוג שיזכה שתחתני אותו יעבור תהליך מדהים ומשמעותי אנחנו בטוחות בכך!

כליל ורעות הולצברג- פרידמן. 17/17/19

ענבל ויונתן כותבים

אדווה, אין לנו מילים לתאר כמה ברי מזל אנחנו מרגישים שליווית אותנו בתהליך הכל כך אישי ומרגש הזה של האיחוד והמחויבות שלנו אחד לשני. ההקשבה, החוכמה, ההכלה והעצות שלך זה בדיוק מה שהיינו צריכים והטקס היה מושלם ומתאים למידותינו ולמה שרצינו כמו כפפה ליד. את אלופה, אנחנו אוהבים אותך וכל כך מעריכים את המחויבות שלך ושבאת איתנו עד לצפון הרחוק. תודה, תודה תודה. מילאת את הלב שלנו בהתרגשות ואהבה

משפחת זקצר מספרת

אין לנו מילים להודות על החוויה שאדווה העניקה לנו כמשפחה וליונתן שהינו הראשון במשפחה המצומצמת שחוגג בר מצווה מאז שעלינו לארץ. ממקום של חוסר כיוון וחוסר תוכנית מה הבר מצווה מסמנת עבורינו, ומה הינו רוצים להפיק ממנה כאירוע- החוויה הפכה למעצימה, מלמדת, מלכדת ועבור הילד שלנו קרש קפיצה עם רכישת ביטחון, תהליך התבגרות. הגישה של אדווה לנער המתבגר בקלילות, אך גם במקצועיות, בגובה העיניים, ההקשבה וההדרכה לאורך המפגשים גרמה לו להיפתח וליזום, להתעניין ולהפיק טקס ש"ידבר" אליו, שהכיל את הדברים שחשובים לו וגרם לנו לגאווה גדולה. במהלך התהליך של ההכנה וביום האירוע עצמו רווחנו נחת, זה בדיוק מה שרצינו, ויונתן אמר שזה אחד הימים המאושרים בחייו. אדווה תודה רבה שהבנת אותנו, שהכלת את הרצונות של כולם ועם המקצועיות שלך הצלחת להפיק טקס שהיה משמעותי בעינינו והכי חשוב התהליך שיונתן עשה בזמן ההכנות איתך ומול עינינו ראינו את הילד שלנו מתבגר, פורח ומפיק מעצמו עוצמות שלא ידענו עליהם קודם. בתקווה שניפגש בעוד אירועים וטקסים חשובים בחיינו. תשמרי על עצמך ועל המגע הקסם שלך לגעת בילדים ולהפיק מהם את המיטב. בהערכה רבה, משפחת זקצר

מרן ונטע כותבים

אדוה היקרה! רצינו להגיד לך קודם כל תודה ענקית על הטקס המרגש שיצרנו יחד!! תודה על התמיכה האינסופית שלך בכל שעות היום ובכל ימות השבוע, על הסבלנות והרגישות שלך לאורך התהליך.
למדנו ממך המון והעשרת את עולמנו בידע חשוב ומהותי לקראת טקס החתונה וחיי הנישואים בכלל.
אנחנו מאושרים שזכינו להכיר אותך ולעבור את התהליך המשמעותי הזה לצידך ובהובלתך.
אין המלצות לעורך הטקסים