חתונה אזרחית בחו"ל

החלטתם לערוך חתונה אזרחית בחו"ל? אל תוותרו על חוויה של טקס חתונה יהודי.

נכון לשנת 2015 , טרם הוכר במדינת ישראל מסלול המאפשר קיומה של חתונה אזרחית. זוגות אשר אינם רוצים או יכולים להינשא דרך הרבנות אך מבקשים להסדיר את מעמדם ורישומם כזוג נשוי במסגרת משרד הפנים יכולים לצאת את גבולות המדינה ולהתחתן במדינה זרה, בחתונה אזרחית, בכפוף לדרישותיה של אותה ארץ. מדינת ישראל מכירה במרבית הנישואין האזרחיים המתקיימים בחו"ל. בשנים האחרונות גדל בהתמדה מספרם של הזוגות הישראלים הבוחרים לקיים חתונה אזרחית בחו"ל אשר מקנה להם זכאות להירשם כזוג נשוי ברישומי משרד הפנים בישראל.

חתונה אזרחית הנה מעמד מנהלי אשר נועד להסדיר את הסטטוס המשפטי של הזוג הנשוי ונערך על ידי רשם נישואים מורשה במסגרת עיריות או קונוסוליות שונות ברחבי העולם. טקס חתונה אזרחית הנערך בחו"ל מתקיים לרוב בהשתתפות מספר מלווים מצומצם ואינו מאפשר לכם להעניק למעמד האיחוד המרגש משמעות אישית ברוח התרבות היהודית והישראלית. לכן זוגות רבים מבקשים לקיים עם חזרתם לארץ אירוע חגיגי נוסף בהשתתפות בני משפחתכם המורחבת וחבריהם.

בהויה – טקס ישראלי נשמח להעניק משמעות ייחודית לטקס החתונה שלכם וליצור יחד אתכם טקס חתונה יהודי-חילוני המותאם להשקפת עולמכם ואורחות חייכם.

אם בנוסף לנישואין אזרחיים, ברצונכם לערוך גם בחו"ל טקס חתונה אישי משמעותי ברוח יהודית-חילונית, קיימת אפשרות כי עורך הטקס יגיע אליכם ויערוך את טקס החתונה במיקום אשר יבחר על ידכם. עורכי הטקסים שלנו מנוסים בהכנת טקס החתונה עם זוגות החיים בחו"ל ובעריכת טקסים דו-לשוניים (בעברית ובשפה נוספת).

כדאי לדעת: זוג שנישא בטקס חתונה אזרחית בחו"ל מוכר כזוג נשוי לכל דבר ועניין בישראל מתוקף הסכמים בין לאומיים ומתוקף הפסיקה של בית הדין העליון. משמעות הדבר היא שהשינוי במעמד האישי של בני הזוג שנישאו בטקס חתונה אזרחית, זהה לשינוי במעמד האישי של זוג שלא נישא בטקס חתונה אזרחית אלא נישא בנישואים דתיים בישראל. השינוי הזה נרשם הן בתעודת הזהות של בני הזוג והן במרשם האוכלוסין. ילדיו של זוג שנישא בטקס חתונה אזרחית בחו"ל זוכים לאותו מעמד בדיוק כמו ילדיו של זוג שלא נישא בטקס חתונה אזרחית בחו"ל אלא נישא בנישואים דתיים בישראל.

היחידה המשפטית של הויה עומדת לרשותכם בפגישות הכוונה, הרצאות וסדנאות. מידע רב נוסף תוכלו לקרוא בעמוד הזה.

רוצים לדעת עוד?

קראו עוד על טקסי החתונה של הויה, הכירו את עורכי ועורכות הטקסים שלנו, או הצטרפו לסדנה לקראת חופה (מומלץ!).

אם יש לכם עוד שאלות, אתם מוזמנים לראות אם כבר פרסמנו את התשובה ב"תשובות לשאלות נפוצות", או לשאול אותנו.