שמוליק ידען

שמוליק ידען

נשוי לדניאלה, מחנך, ראש תוכניות קדם צבאיות ב-בינה הבית של היהדות הישראלית.
יליד קריית טבעון, מ"פ במילואים, מתגורר במושב עין עירון.

נולדתי למשפחה חרדית אך כשהייתי ילד חזרנו כל המשפחה בשאלה. למרות המעבר נותר אצלי החיבור הרגשי והזהותי ליהדות כמו שאני מבין אותה. כמקור תרבות ולא כמקור סמכות, כמקור יצירה והשראה. כמו שאנחנו נוהגים לברך בקידוש: "באהבה וברצון". אני אשמח מאוד לקחת חלק במסע לתכנון ויצירת החופה שלכם ושלכן, ביחד ליצור טקס המשלב בין המסורת היהודית למסורת הישראלית, בין המסורת המשפחתית למסורת האישית שלכם ושלכן, מחכה בששון ובשמחה.

מורין וליאור ממליצים

שמוליק ערך טקס מקסים ומרגש. הוא דאג להכיר אותנו לעומק לפני החתונה בכמה מפגשים, בשביל לכתוב טקס אישי וייחודי. שמוליק היה מאוד קשוב לרצונות ולאמונות שלנו והיה מאוד גמיש בבחירת וכתיבת הטקסטים. מאוד התרגשנו בטקס עצמו, וקיבלנו המון מחמאות. שמוליק שילב אלמנטים מסורתיים בטקס, עם טוויסט מודרני ופחות דתי - בדיוק כמו שרצינו. הוא דאג לספר את הסיפור שלנו, כזוג וכל אחד לחוד, בצורה קולעת ויפה. שמוליק גם עזר לנו לבחור כתובה שתתאים לנו, עם השינויים והנוסחים שרצינו. ובכלל, שמוליק הוא אדם מקסים ומקצועי, וגילה יחס אישי לאורך כל התהליך. תודה שמוליק!

מורין וליאור, 28.08.22

שירה ורותם ממליצים

שמוליק היה סופר קשוב ואכפתי לאורך התהליך וביום האירוע עצמו. הוא הכווין ועזר לנו לבנות טקס שהתאים לנו אישית ושהאורחים שלנו התחברו אליו. הוא תמיד דאג לוודא אותנו עד לרמת הפרטים הכי קטנים כדי שהטקס יהיה בדיוק מה שרצינו. בסופו של דבר היינו מאוד מרוצים מטקס החופה שלנו. ממליצים בחום.

שירה ורותם, 09.09.22

ענבל והדר ממליצות

כאשר הוויה חיברו אותנו לשמוליק, מיד נוצר קסם שקשה להסביר. התהליך החל בשיחה בה שמוליק מיד קלט את הוויב של הזוגיות שלנו, זרם איתה ונתן לנו את האופציה להיות אנחנו ממש מהרגע הראשון. תהליך בניית הטקס היה התהוות, הבנה והכוונה שקיבלנו משמוליק, דרכה הצלחנו להגשים את עצמנו ולעלות על הציפייה. במהלך "תקופת ההכנה" שמוליק, נתן מעצמו מעבר לפגישות המקובלות, היה זמין, עם לב רחב ותמיד הקשיב והיה מוכן לשנות, להוסיף או אפילו רק להכיל את הלחץ. אנחנו שמחות שהליווי והבנייה היו של כולנו יחד, שמוליק נתן לנו הבנה הרבה מעבר לכתיבת טקס, הרגיע אותנו ובעיקר דאג שהכל יהיה מ-ו-ש-ל-ם. תמיד הזכיר לנו כמה אנחנו חשובות לתהליך, כמה הזוגיות שלנו היא הכוח והטקס הוא רק ההכרה. קיבלנו אינספור מחמאות על הנחיית הוקס של שמוליק שהייתה רגועה, מצחיקה ובעיקר אותנטית. אנחנו מודות על הזכות שקיבלנו ששמוליק היה המחתן שלנו! בנאדם ערכי, איש חינוך והכי חשוב יודע מה טוב עבורנו.. תודה שמוליק! אנחנו בטוחות שכל זוג שיקבל את שירותך יזכה בענקקק!!! :-)

ענבל והדר, 16.09.22

צליל ואבי ממליצים

ממליצים על שמוליק כעורך חופה! התהליך עם שמוליק היה ממש נעים וסבלני.. אנחנו הגענו מאוד מבולבלים וחלוקים בדעותינו ושמוליק עזר ברגישות לכוון אותנו לטקס שהכי יתאים לנו.. לימד אותנו על המשמעות של הטקס היהודי ועזר לנו לחשוב מה יתאים לנו לשלב בטקס שלנו.. במקביל שמוליק עשה מאמץ להכיר אותנו והצליח לייצר תחושה אישית מאוד כשסיפר עלינו ברגע האמת.. והכי חשוב שמוליק היה סופר מקבל! אפילו שהיינו די קרציות ורצינו כל מיני שינויים ועריכות עד הרגע האחרון, הוא התאים את עצמו אלינו וזה אחד הדברים החשובים בכל התהליך הזה של ארגון חתונה. תודה שמוליק

צליל ואבי, אבו גוש, 23.09.22

קורן ומיכאל ממליצים

שמוליק מבחינתנו היה הרבה מעבר לטקס החופה עצמו, עברנו איתו תהליך. היה לו חשוב להיות חלק מהליווי שלנו לאירוע, הסביר לנו לפרטים את חשיבות ומשמעות הסממנים בטקס והיה שם כדי לוודא שאנחנו עומדים במשימות ובזמנים שלהם! הטקס היה מהממם, מרגש ובזכות שמוליק (שבצדק) התעקש שנקרא נדרים הוא היה כל כך מיוחד! הצחקנו אחד את השניה ואת הקהל ובו זמנית הצלחנו לרגש! החברים והמשפחות התלהבו ואמרו שחופה כזו מיוחדת עוד לא ראו!

קורן ומיכאל , 13.10.22

מירב מטיאס ממליצים

ערכנו חתונה ב20.10.2022. לפני החתונה חשבנו הרבה איזה טקס נרצה לערוך, כשידענו שעלינו לערוך טקס אלטרנטיבי, אך היה לנו חשוב לשלב אותו עם סממנים מסורתיים. בנוסף, מאחר וזה פרק ב', וישנם ילדים בתמונה, היה חשוב לנו להכניס אותם כחלק מהטקס. יצרנו קשר עם "הויה", שקישרו אותנו עם שמוליק. כבר בפגישה הראשונה הבנו שאנחנו באותו ראש, ואנחנו רוצים שהוא יהיה זה שיערוך לנו את הטקס. יחד בנינו טקס שיבטא אותנו, את הקשר שלנו, את המשפחה שלנו ואת תפיסת העולם שלנו. שמוליק היה סבלני, קשוב מאוד לכל בקשותינו, זמין ביותר לכל שאלה או בקשה, והכל ברגישות ובחום. את הטקס הוא כתב וערך בצורה מופלאה, מרגשת, מחברת, ומעל הכל - בדיוק כפי שחלמנו ורצינו אותו! אנחנו מאושרים על החיבור עם שמוליק, ומודים מאוד על עריכת טקס מושלם, שהשאיר חותם עלינו בערב המיוחד שלנו, וגם היה משהו שכל האורחים שלנו לא מפסיקים לדבר עליו. תודה רבה, שמוליק! אתה עושה עבודה מבורכת 🙏💕

מירב ומטיאס, 20.10.22

מיכל ואיתי ממליצים

שמוליק ערך לנו את החופה הכי מושלמת שיכולנו לבקש! הוא לקח את הזמן להכיר אותנו, הציע לנו נוסחים שונים לחלקים שונים בטקס וזרם איתנו על כל רעיון שהיה לנו. רצינו טקס שיתחבר למסורת אבל גם לחיי היום יום החילוניים מאוד שלנו, ושמוליק הצליח לערוך לנו טקס כזה בדיוק ❤️

מיכל ואיתי, 03.02.2023

ליאור ואלון ממליצים

לא יכלנו לבקש מחתן יותר מחוייב, נעים, מקצועי, ואוהב משמוליק ידען. שמוליק השתדל לאורך כל התהליך להתגמש לצרכים והרצונות שלנו מהטקס. נפגשנו פעמיים, פעם אחת להדרכה ראשונה ומיפוי צרכים כללי, בניה של מסגרת האירוע, מענה סבלני על שאלותינו. בפעם השניה הגיע שמוליק אלינו וסגרנו קצוות בכל הקשור לתוכן. לאורך החודשיים המקדימים לאירוע הקפיד שמוליק לוודא מה שלומנו ואם יש משהו שנרצה עוד להשלים, לתקן, להוסיף, או לבקש עזרה. הוא לימד אותנו מהויות בטקס היהודי וחיבר אותנו לבקשתנו בעדינות ובחום לדת היפה שלנו ממקום מתבונן, חוקר ומתפתח. הוא סייע לנו להגיע לתובנות,יפות עד לרמת הזוגיות שלנו, מעבר למעמד החתונה. בשורה התחתונה כאמור לא יכלנו לבקש מחתן מוצלח ממנו. אנחנו סופר סופר מרוצים. נשמח לשוחח בטלפון עם כל זוג שמתלבט.

ליאור ואלון, 03.03.23