יהל לינטרנרי

יהל לינטרנרי

מחנך ומנהל חינוכי, איש כותב ומנחה סדנאות כתיבה יוצרת, מנחה אירועים וחגים.

מחנך ומנהל חינוכי, איש כותב ומנחה סדנאות כתיבה יוצרת, מנחה אירועים וחגים. בוגר תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה בספרות והיסטוריה בחממה ליזמות חינוכית דמוקרטית בסמינר הקיבוצים. יליד 79, נשוי לתמר ואבא לעמליה. בן וחבר קיבוץ מרמות מנשה. דובר עברית, אנגלית ואיטלקית.   אני חלק מהויה כי מרגש אותי להיות חלק פעיל משינוי עומק תרבותי, חברתי ואישי שמתרחש בחברה הישראלית. גדלתי בקיבוץ והחיבור שלי לזהות היהודית התהווה בגיל ההתבגרות המאוחר אבל מאז הוא רק הולך ומעמיק. לאורך השנים יזמתי והפקתי אירועים של התחדשות יהודית בקיבוץ ובמועצה וכשהגיע הרגע שבו החלטנו להתחתן היה לנו ברור שאנו רוצים לעשות זאת בטקס שיוויוני יהודי המבוסס על שפתנו ותרבותינו והוא היה כל זה ואפילו יותר. את הטקס קיימנו בהויה והיה לי ברור מאותו רגע אני רוצה להיות חלק מה#מהפכה_בשמחה.   לעמוד מתחת לחופה עם זוג זו עבורי זכות גדולה; להיות נוכח במעמד של קדושה בו בני אדם מתחברים על בסיס של אהבה ושותפות. בין אם מכיוון שהזכות הזו נשללה מהם ע"פ חוק ובין אם זו דרכם לבטא את אישיותם ואמונותיהם. החופות שאני עורך הן שיוויוניות, ריבוניות, תפורות על פי מידה ומתמקדות במילים ובדוברים. יש בהן מקום לנשום את עונות השנה, המועד והמקום ולספר את הסיפור האנושי.   טקס שזכור לי במיוחד היה בחתונת הזהב של שני אנשים שיקרים לי מאוד אמא ואבא; העבודה המשותפת על הטקס, ניסוח קורות המשפחה והקירבה הגדולה למעגלים הפנימיים שלי ושלהם הייתה חוויה שאני מרגיש בר מזל שהייתה מנת חלקי.  

תהלה ונוה

עם יד הלב, הייתה לנו הזכות שיעל ילווה אותנו בתהליך הכנת החופה, שינחה אותה ביום עצמו.
יהל הוא אישיות נעימה, אינטליגנטית, קשובה, שידע לדייק את התחושות שלנו, להנחות באופן נעים ואדיב, וכותב בחסד. יהל עשה מעל ומעבר מאמצים כדי להפגש בשעות לא שעות.
עמדנו תחת החופה ברגע הקדוש הזה ונתנו למילים להיכנס לנו ללב.
יהל ניצח על החופה בעדינות ורגישות אדירה, לא יכולנו לבקש אדם ראוי ממנו לעמוד לצידנו ולנצח על הטקס.
המשפחות שלנו התרגשו עד דמעות, החברים שלנו לא הפסיקו לדבר על החופה ועל כמה כל מילה שם הייתה במקום.
אשרינו שזכינו.
אביב נווה

אביב נווה

 

נועה ויובל

יהל שלנו, הבחירה להתחתן בטקס שכולו פרי יצירתנו היתה הכי נכונה ומרגשת עבורנו, אך כמו כל תהליך יצירה, היא לוותה בחששות, ספקות והמון שאלות. יחד איתך יצאנו למסע מרתק של גילוי וצמיחה, דרך המון למידה וחדוות יצירה. המסע הזה מילא את ההכנות לחתונה בתוכן ומשמעות, והפך את הטקס עצמו לבלתי נשכח גם עבורנו וגם עבור המשפחות והאורחים שבאו לחוגוג איתנו. את החיבור איתך הרגשנו כבר ב"דייט הראשון", ומאז המשכת ללוות אותנו יד ביד, בחוכמה, סבלנות ורגישות אין קץ. ההשקעה שלך בנו היתה ניכרת לכל אורך הדרך, בשיחות הארוכות, בתוספות ובמחיקות, ובמפגש המשמעותי עם ההורים שלנו לפני החתונה, שעזר לנו לגייס אותם לתהליך ולהכניס אותם לתוך החוויה. השיא היה כמובן בטקס עצמו, שהיה מקסים ומרגש מאין כמוהו, במיוחד כשראינו אותך מתרגש יחד איתנו — כי לחתונה כבר היית מוזמן כחבר :) אוהבים אותך המון ומקנאים בזוגות הבאים שהתהליך הזה עוד לפניהם!!

נועם סלח

נועם סלח

גלית ובר

יהל היה מקסים ושבה את ליבנו כבר בפגישת ההיכרות. היה מאוד נחמד, רגיש ומתעניין והשרה תחושה שהוא מעוניין באמת להכיר אותנו, כך שיוכל להתאים את התכנים בטקס אלינו. יהל השקיע ונפגש עימנו מספר פעמים על מנת לעזור לנו לגבש טקס אישי ומיוחד המתאים לאופיינו ולאופי האירוע. לאורך כל המפגשים יהל היה קשוב, סבלני, יצירתי ובין לבין כתב וערך את הטקס בכישרון רב. התהליך כולו היה באוירה נעימה ומעניינת, למרות החששות וההתלבטויות שליוו אותנו לפני כן. ביום החתונה יהל הנחה במקצועיות ונועם את הטקס, שגרף הרבה שבחים מצד האורחים. היתה לנו חוויה מדהימה, מעצימה ומרגשת ואנחנו שמחים שיהל לקח חלק ברגע המיוחד הזה שלנו.

נטע ואופק מספרים

זכינו בחתונה שלנו בעורך טקס שמעבר לטקס עצמו הפך להיות נדבך חשוב בכל התהליך וגם לאחר מכן. יהל מעבר להיותו אדם מקסים ומוכשר השקיע בנו מעל ומעבר. נפגשנו שלוש פעמים כל פעם ללא פחות משלוש שעות הכי כיפיות בעולם. בניית הטקס עצמו הייתה החלק שהיה לנו הכי חשוב בחתונה ויהל הצליח לדייק אותנו, לכתוב אותנו ולהתחבר אלינו ברמה כל כל אינטימית וקרובה. הביא מעצמו קטעים שהתאימו בדיוק למה שביקשנו וליווה אותנו בכתיבה של החלקים שלנו. יהל רואה בתפקיד של עריכת חופה כרגע של קדושה בחיים חילוניים וככה זה באמת הרגיש! עזר לנו כשהיינו כבר לחוצים לקראת האירוע לא לוותר על כתובה וניסח לנו משהו בהתאם לכל מה שכתבנו לו, כל כך שמחה שעשינו את זה בסוף! באמת שאין לי מספיק מילים לתאר כמה אנחנו מעריכים אותו ואת הטקס שבנה לנו, אחרי הכל מילים זה החלק שלו ;)

שקד ועומר

ממליצים בחום על עורך הטקס יהל לינטרנרי! לאורך כל התהליך יהל היה קשוב ואכפתי, עזר לנו להבין את הטקס ואותנו,היה גמיש ופתוח..רק בזכות זה הצלחנו ליצור יחד טקס שמייצג אותנו ושאנחנו כל כך שלמים איתו. הטקס בסוף היה מדהים, בדיוק כמו שציפינו ויותר, והמחמאות אח"כ לא הפסיקו להגיע ולציין כמה הטקס היה ייחודי ומרגש! שמחים מאוד על הבחירה, כל זה לא היה קורה בלעדיו.

שלי וטופז

בחרנו להתחתן בהויה כי לא רצינו לעבור ברבנות. הרגשנו שהמוסד הזה לא מתאים לנו, לאמונות שלנו ולתחושות שלנו כלפי איך הטקס צריך להראות. הויה התאימה לנו בגלל הטקס האישי ובגלל היחס המדהים והיכולת לבחור עורך טקס שיתאים לנו ולאופי שלנו כזוג. בניית הטקס הייתה תהליך מקסים. פגשנו את יהל, אדם נעים וקשוב. דיברנו איתו והבנו שהוא יהיה העורך טקס שלנו. נפגשנו מעבר לפגישה הראשונית עוד 3 פעמים, סיפרנו לו על עצמנו, על הזוגיות שלנו ומזה הוא בנה טקס מצחיק ומרגש. הטקס עצמו היה מלא בנגיעות אישיות, ההורים שלנו דיברו ואנחנו דיברנו ואפילו דברים שלא חשבנו עליהם בהתחלה כמו כתיבת כתובה אישית לנו יהל הצליח להציג לנו את היופי בזה ועזר לנו. הויה לא אכזבו אותנו, לא ברמה השירותית ולא בטקס ואם אתם יכולים לקבוע עם יהל אז רק הרווחתם!

צילום: דור חזן

אין המלצות לעורך הטקסים