תעודת חיים משותפים להט"ב

 תעודת חיים משותפים – להט”ב

שיתוף פעולה ראשון מסוגו בין הויה-ישראל חופשית והאגודה למען הלהט”ב

 

במרץ 2019 הושקה באירוע חגיגי ‘תעודת חיים משותפים- להט”ב’. תעודת חיים משותפים זהה בהיבט המשפטי לתעודת חיים משותפים המקורית של הויה, אבל הפעם- מהווה תמיכה מובהקת במאבק לזכויות להט”ב ולנישואי להט”ב, לצד נישואים אזרחיים לכולן ולכולם.

היחידה המשפטית של הויה, ישראל חופשית, מנפיקה מזה שנתיים תעודות חיים משותפים לזוגות שלא רוצים או לא יכולים להתחתן ברבנות כחלק מהמאבק הכולל לחופש בחירה בנישואים. השקת התעודה המשותפת של הויה (ישראל חופשית) והאגודה למען הלהט”ב היא אבן חשובה במאבק הלהט”בי לזכויות הקהילה בתחום הזוגיות. בחתימה על תצהיר ידועים בציבור והנפקת תעודת חיים משותפים, יצהירו זוגות שהםן ידועים וידועות בציבור, שהם לא מחכים לשינוי של החוק אלא “לוקחים ולוקחות את החוק בידיים” ופועלים אקטיבית, לשינוי המציאות בישראל.

אנחנו מאמינות ומאמינים שמהלך נרחב של זוגות שלא יתחתנו בחו”ל אלא יתבעו את זכויותיהם כזוגות שממסדים את הזגויות שלהםן בישראל לפי החוק הישראלי, היא אמירה חזקה ומשמעותית, מהפכה בשמחה, אנחנו קוראות לזה. בזמן פוליטי כל כך חשוב כמו הזמן הזה, אנו מצפים מכל דמות פוליטית שתומכת בזכויות הקהילה לתמוך אקטיבית במאבק לחופש בחירה בנישואים ולתמוך במהפכה.

אנחנו מזמינים אתכם ואתכן להצטרף למאות זוגות שכבר חתמו על תצהיר ידועים.ות בציבור מול עו״ד, להנפיק תעודת חיים משותפים, ולשמוע את כל המידע המדוייק עבורכםן אודות הסכמי זוגיות וממון בהתאם למסלול המשפטי שתבחרו בו.

תעודת חיים משותפים ניתנת לנשיאה בארנק, מכילה את פרטיכם האישיים ופרטי בן/בת הזוג. התעודה מוכרת במשרדי ממשלה, עיריות ברחבי הארץ, בתי עסק ועוד. ההכנסות מהתעודה יעזרו לנו במאבק לשוויון עבור הקהילה הגאה.

למידע נוסף אודות הפונקציות המשפטיות של תעודת חיים משותפים של הויה.

בואו למסד את הקשר ולתמוך במאבק, בואו נהפוך את ישראל לגאה יותר!

 

אנחנו בעניין! איפה ואיך ניתן להנפיק תעודה?

השאירו פרטים ממש כאן בעמוד או שלחו מייל ל- legal@havaya.info  ונחזור אליכם תוך שני ימי עבודה.

הגיעו לשעת היעוץ ביום שנקבע למשרדי ישראל חופשית ברחוב יגיע כפיים 2, תל אביב.

חתמו על תצהיר מול אחד מעורכות/י הדין של הויה והנפיקו את תעודת חיים משותפים במקום.

 

יש לכם שאלות? כתבו לנו ל- legal@havaya.info.

נתראה ביחידה המשפטית!