מאיר וילנסקי

מאיר וילנסקי

מאיר הוא רב חילוני הומניסטי ועורך טקסי חיים וחגים ברוח יהודית הומניסטית מתחדשת. מנהל תחום הבריאות והרווחה וכן מרכז את תחום הקבורה ובית העלמין בקיבוצו מעלה החמישה. בעל תואר ראשון במחשבת ישראל ורקע עשיר בלימוד יהדות במסגרת מכון כרם, בית המדרש אלול ומסלול להסמכת רבנים חילונים. יליד שנת 1950, נשוי ואב לארבעה. מתגורר בקיבוץ מעלה החמישה.

מאיר הוא רב חילוני הומניסטי ועורך טקסי חיים וחגים ברוח יהודית הומניסטית מתחדשת.

מנהל תחום הבריאות והרווחה בקיבוץ מעלה החמישה וכן מרכז את תחום הקבורה ובית העלמין בקיבוצו. שימש בעבר כמנהל הקהילה במעלה החמישה ומנהל מדור המוזיקה בתנועה הקיבוצית. בעל תואר ראשון במחשבת ישראל ורקע עשיר בלימוד יהדות במסגרת מכון 'כרם', בית המדרש אלול ומסלול להסמכת רבנים חילונים, עוסק מזה שנים רבות בבירור וגיבוש זהות יהודית.

מאיר יליד שנת 1950, נשוי ליונה, אב לארבעה וסב לשבע נכדות ונכד.

רב חילוני הומניסטי ועורך טקסי חיים וחגים ברוח יהודית הומניסטית מתחדשת.חבר קיבוץ מעלה החמישה,נשוי ליונה ,אב לארבעה וסבא לשמונה נכדות ונכד.

בעל תואר ראשון במחשבת ישראל, תעודת הוראה במכון 'כרם' ועוסק שנים רבות בבירור וגיבוש זהותו היהודית.

 

מאיר כותב:

עברתי הסמכה לרבנות חילונית הומניסטית במכון תמורה ואני לומד שנים רבות בבית מדרש "אלול" שהוא במה פתוחה ומעורבת לחילונים ודתיים, לנשים וגברים.

אני שר שנים רבות במקהלת האיחוד ומרבה להשתמש בזימרה בטקסים אותם אני עורך.

אני מרבה לערוך טקסי חיים (טקסי פרידה וטקסי נישואין), וגם טקסי חגים, כיוון שהטקסים הם הפרקטיקה הטובה ביותר של הזהות היהודית, הם נותנים את הביטוי לערכים ולהשקפת העולם , והם שמחברים את האנשים למורשת.

אני אוהב מאוד את העבודה עם הזוגות ועם המשפחות , לקראת הטקסים, את השיח ושיג אודות הטקסטים, המנהגים, המקורות ועוד, כיצד לשלב בין תכנים מרגשים לבין שיקולי עריכה והנחייה.

ראשית עבודת ההכנה והלימוד המשותפים עם הזוגות והמשפחות לקראת הטקס, במידה ונוצרים תנאים מתאימים. אם משלבים בשבע הברכות, ברכות מקוריות ואינטימיות, ו/או במידה ובני הזוג מברכים איש את רעותו ומעצבים כתובה משמעותית.

אני משתדל לכוון ולהתכוונן ליצירת טקסי נישואין הדדיים, שוויוניים, יצירתיים המתכתבים עם המסורת ורלבנטיים. חשוב לי לשתף את הקהל ולגרום לו להרגיש שייך וחלק מהחוויה.

אני עורך טקסי נישואין וטקסי פרידה כי הפנמתי כבר מזמן שטקסים בכלל וטקסי חיים בפרט, הם אירועי חיוניים, מכונני תרבות ואתוס קהילתי לאומי, ואני מצליח לגעת בליבם של אנשים ומשפחות וללוות אותם בצמתים מרגשים (משמחים וכואבים).

טקס נישואין שזכור לי במיוחד הוא הטקס של זוג הכלות:יעל וטל. את יעל הכרתי לפני כחמש שנים,עת עסקתי בקבורת אמה החד-הורית, והיא בת יחידה. זה היה קשה וכואב ונוגע ללב במיוחד.    

לפני כמה חודשים יעל פנתה אלי בעניין אפשרות לחתן אותה ואת בת זוגתה, ומיד הרגשתי שיש כאן סגירת מעגל, וכך אכן היה. בשבילי זה היה ניסיון ראשון מאתגר מאוד ואכן היה מרגש ומשמח במיוחד.   

אני אוהב מאוד את העבודה עם הזוגות ועם המשפחות לקראת הטקסים, את השיח ושיג אודות הטקסטים, המנהגים, המקורות ועוד".

אין המלצות לעורך הטקסים