יותם יזרעאלי

יותם יזרעאלי

תלמיד, מורה וחוקר דתות. דוקטורנט בתכנית הבינתחומית לחקר דתות באוניברסיטת תל-אביב, וכותב בעיתונות וברשת בנושאי יהדות, תרבות ודתות, ומרצה בנושאים אלו במסגרות שונות.

גר בפרדס חנה עם אשתו שיקמה וארבעת ילדיהם, שייה, אוריי, יגל ושילה.

יליד תל-אביב, שגדל במקומות רבים (ומשונים) בעולם, בעל תואר ראשון בפילוסופיה יהודית וספרות עברית, ותואר שני במדעי הדתות, מהתכנית לחקר דתות באוניברסיטת תל-אביב.
מתמחה בקשרים התיאולוגיים והפוליטיים שבין מאגיה ונבואה במקרא, בפוליטיקה נבואית, בדת אמנות ותרבות פופולרית, ונהנה גם לחקור תופעות דתיות רחוקות כמו שבטים שמאנים בסיביר, וקרובות יותר כמו זרמים ותופעות דתיות בישראל.  בעל התמכרות קשה לתרבות ואמנות וכותב על כל הנושאים האלה ואחרים בכתבי עת ובעיתונות.  כיוצר הוא אוהב לעסוק בקשרים שבין מופע, מדרש, תפילה ומחאה.  
גר בפרדס חנה עם אשתו שיקמה וארבעת ילדיהם, שייה, אוריי, יגל ושילה.
יותם כותב:
אני אוהב טקסים וריטואלים, במיוחד כשהם נעשים בצורה חכמה ומודעת.  טקס עבורי הוא לא רק ארוע ביוגרפי חשוב בחיים, הוא גם ארוע תרבותי וחברתי וקהילתי מרתק, עשיר בדימויים ושפה חזותית עתיקה וחדשה.  הטקסים שאני עורך הם תמיד מסע של לימוד עבורי.  כשאני עורך טקסים, ובכלל כשאני לומד, אני אוהב לדרוש במקורות ולהידרש על ידיהם.  ואם הזוג מצטרף איתי למסע הזה, כולנו יוצאים מרווחים, ובסופו של דבר, גם האורחים.

נועה וגלעד ממליצים על יותם

ב20.9.15, בחרנו גילעד ואנוכי, להכריז קבל עם ועדה שאנחנו ממשיכים את דרכנו יחד. את טקס הנישואין שלנו בחרנו לעשות דרך ארגון הויה – טקס ישראלי. את טקס הנישואין שלנו כתבנו בליווי יותם יזרעאלי שכמובן גם הנחה את הטקס באירוע עצמו. “הוויה” נתנה לנו מענה מושלם למה שייחלנו מטקס הנישואין, מסדנת “לקראת חופה” ודרך העבודה המשותפת עם יותם, כל רגע רגע והיה משמעותי ומלמד. הגענו לחתונה שלנו כאשר אין טקס, והתחייבות שהם יותר מדוייקים לנו, ומייצגים אותנו, יותר מאשר הטקס היהודי שבנינו. יותם הבין אותנו, ואפשר לנו להבין את משמעויות הטקס, להבין את היהדות,להפגיש בינה לבינינו ולהפיק לנו טקס מרגש ומלא כוונה, אהבה ואמת.

רונה ושחר ממליצים על יותם

יותם יקר,אנחנו מאמינים שאין מפגשים מקריים, ומאוד משתדלים להיות מדויקים עם הבטן בלהרגיש את כל החוסר מקריות הזו. היה לנו תהליך ארוך עם הטקס. ביום שנסענו לפגוש אותך פעם ראשונה היינו ככ בלהקשיב לעצמנו שכמעט פירשנו את האיחור שלנו שהכניס אותנו לפקק כסימן שאולי לא. ואז הגיע הסמס ממך אחרי הפגישה עם מחשבות לאיך להקל עלינו בתכנון ובהחלטה. ואז הבנו. יש משהו בנוכחות שלך שהרגיע ופיקס אותנו. נתנו לעצמנו להיות בתוך הסערה עם בניית הטקס,ואתה איכשהו נשארת רגוע ואמפטי. ואז הגיע עוד משפט מחץ-כשבתור מי שראה כבר כמה טקסים,הסברת לנו איך דווקא הבנייה המשותפת של הטקס תהפוך את החוויה ביום עצמו לפחות חיצונית,ותאפשר לנו להיות יותר בתוך החוויה. כ”כ צדקת. כל מי שדיבר איתנו על הטקס דיבר על אותנטיות, על דיוק ועל פשטות.

הרבה מאוד מהדברים האלו הם גם בזכותך.

באיך שעזרת לכתוב ולעצב את הטקס,ובצניעות הנעימה שבה הנחית אותו.

תודה שעזרת לנו לעצב את הזמן המשמעותי הזה. שנינו היינו בו אנחנו,וזה הדבר הכי משמעותי שיכולנו לבקש.

אוהבים,

רונה ושחר

S_I-2325

אין המלצות לעורך הטקסים