ד”ר תומר פרסיקו

ד"ר תומר פרסיקו

עמית מחקר במכון שלום הרטמן, חוקר ומרצה על התרבות הרוחנית העכשווית בתוכנית לדתות זמננו אוניברסיטת תל-אביב, והמנהל האקדמי של מדרשת עלמא בתל אביב. גר בירושלים עם אשתו יעל ובניו עברי ושילה.

ד”ר תומר פרסיקו הוא עמית מחקר במכון שלום הרטמן ומרצה בחוג למדעי הדתות באוניברסיטת תל-אביב. ספרו ‘מדיטציה יהודית: התפתחותן של תרגולות רוחניות ביהדות זמננו’ יצא לאחרונה בהוצאת אוניברסיטת תל אביב. פרסיקו כתב מאות מאמרים בתקשורת הפופולרית בנושאי דת ורוחניות, והוא פעיל למען חופש דת בישראל.

תומר כותב:
אופי החופות שאני עורך נקבע על ידי הזוגות המתחתנים. המטרה שלי היא להחזיר את האחריות על הטקס לבני הזוג, כדי ששניהם יחד יחליטו, מתוך ידע והבנה, כיצד הם רוצים לערוך את חופתם, ואיך להתאימה לתפיסת העולם ולערכים בהם הם מחזיקים.
אני חושב שכיום חשוב מאוד לתת אפשרות לישראלים להתחתן מחוץ לרבנות הראשית. הרבנות כיום אינה גוף חיובי, והמונופול שלה על הנישואים ליהודים בישראל מהווה כפייה דתית שערורייתית.

 

 

מאמרים

אהוב את בת זוגך, ואל תרשם ברבנות – תתחתנו בחורף או בקיץ, בגן או באולם, חד-מינית או אורתודוקסית, פשוט אל תשתפו ברגעים החשובים האלה את הממסד המכוער ההוא. את הרבנות צריך להפוך לבלתי-רלוונטית, לפחות עד שיהיה אפשר חוקית להתחתן (ולהתגרש) בלעדיה. קראו עוד…

קול חתן ו(לא תאמינו, אפילו) קול כלה – אני רוצה לספר לכם קצת על הטקס, כי באשר אליו עברנו אני וזוגתי דרך ארוכה של חשיבה והכנה… התחתנו מפני שחשבנו שראוי להיכנס למסגרת מחייבת של ברית, של קידושין, שתקשור את חיינו ברמה עמוקה ומשמעותית יותר לדעתנו. קראו עוד…

 

שיינה ומור מספרים

תומר,
בשם שיינה ובשמי – תודה רבה רבה על כל מה שעשית בשבילנו.
החל מההכנות לחתונה, העזרה עם הכתובה, התאמת הטקס לבקשות המיוחדות שלנו ועוד הרבה – הכל היה מושלם.
לתומר ולצוות הויה כולו, תודה רבה על העבודה החשובה שאתם עושים. בלעדיכם, לא היינו יכולים להתחתן בדרך שלנו.
מילים לא יכולות להביע את הערכתנו העצומה, תודה רבה!
אין המלצות לעורך הטקסים