שרון מייבסקי

שרון מייבסקי

יוצרת, כותבת, פובליציסטית, בלוגרית.
מנחה סדנאות על קולנוע, תאטרון ופמיניזם.
חיה בירושלים עם אריאל, שתי בנותיהם ובנם.

יוצרת תאטרון ותסריטאית, בוגרת לימודי בימוי תאטרון בסמינר הקיבוצים, תואר שני בתאטרון ומגדר מהאוניברסיטה העברית בירושלים ולימודי תסריטאות בסם שפיגל.
הצגותיה הופיעו בפסטיבל עכו, חיפה, ירושלים וברחבי העולם. מנחת סדנאות על קולנוע, תאטרון ופמיניזם. בעלת הבלוג דוסה פמיניסטה.
חיה בירושלים עם אריאל וביחד הם מגדלים שתי בנות ובן.
.

 

אני אוהבת טקסים. אני אוהבת את הדרך בה הם מצליחים לארגן עבורנו בתבניות, חוויות משמעותיות שהופכות את החיים שלנו למה שהם.
אני אוהבת לערוך טקסים. אני אוהבת את הדרך בה זוג או משפחה, מכניסים אותי לכמה רגעים לחיים שלהם, למקומות הכי אינטימיים, ויחד אנחנו צועדים את הדרך הנפלאה והמרגשת שהטקס מאפשר לנו.
הגעתי להויה אחרי החתונה שלי שנערכה באמצעות רב. החופה שלי היתה יפה ומרגשת אבל היה מרחק בין מה שרציתי לבין מה שהטקס האורתודוכסי אפשר לי. כבר תוך כדי ההכנה לחופה האישית שלי הבנתי שזה חייב להיות אחרת, שצריכה להיות אלטרנטיבה. ברגע שנפתח בית המדרש של הויה הצטרפתי ללימוד ומאז אני פה. אני גאה להשתייך להויה, חשה כבוד, התרוממות רוח וכיף גדול עם כל זוג שבוחר בי ללוות אותו.
התחנכתי בחינוך דתי, אני יוצרת תאטרון ותסריטאית, מספרת סיפורים ומנחת סדנאות, ואת כל זה אני מביאה איתי לתהליך עם הזוגות. יחד, אנחנו מנסים להבין מה הסיפור של הזוגיות שלהם, למה מתחתנים, למה דוקא ככה. איך יוצרים טקס אישי שנותן גם מקום לקהילה הקרובה להיות שותפה באירוע. יחד אנחנו מנסים להבין מה הזוג רוצה להגיד תחת החופה, מה המקום של ההורים, איך אפשר ליצור טקס שוויוני, הדדי, בו גם הכלה וגם החתן ימצאו את עצמם.
במהלך השנים, ערכתי חופות לזוגות עם זהות חילונית מוצהרת ומובהקת, זוגות מסורתיים שהיה חשוב להם לשמור על הטקס המסורתי, זוגות חד מיניים שביקשו למצוא מקום ובית בתוך התרבות היהודית וזוגות שביקשו להתרחק מאוד מהחופה המסורתית. כעורכת חופות זה אתגר שאני נענית לו בהנאה ובהתרגשות- לנסות ולהבין יחד עם הזוג מהו סגנון הטקס שייצג נאמנה אותם, את הערכים וההעדפות שלהם ומה התמהיל היהודי-ישראלי שמתאים להם.
יש רגע בחופה שאני מחכה לו במיוחד- שניה אחרי החלפת הטבעות, רגע אחרי שבני הזוג מקדשים זו את זה. ברגע זה ההתרגשות עדין בשיאה אבל טיפה יותר ברוגע ועכשיו יש זמן ואפשרות לברך זו את זה. אני אוהבת את המילים הללו, את הדמעות, את הצחוקים, את החתן שנחנק בדבריו מהתרגשות עצומה, את הבדיחות הפרטיות שהכלה אומרת. תענוג.

לי ושחר מספרים

 רצינו מאוד להודות לך על טקס בחתונה ועל החתונה בכלל. מאוד הרגיע אותנו שהיית שם איתנו מתחילת הערב ומאוד שמחנו שנשארת איתנו עד סופו. הרגשנו שאת איתנו לאורך כל הדרך. גם רצינו מאוד להודות לך על הדברים שאמרת בטקס. הצלחת לתאר את הדינמיקה בינינו בצורה משעשעת ומדויקת וריגשת אותנו מאוד [:

סלעית ומתן מספרים

עבר כבר כמעט כחודש מאז החתונה שלנו, ואני רוצים לכתוב עליה כמה מילים, בעיקר כמה מילות תודה.
כשהחלטנו להתחתן ולערוך טקס מול משפחה וחברים, רצינו טקס שלמעשה לא יהיה תלוי באיש מלבדנו ומעורכת הטקס שלנו, וכך גם תהיה הזוגיות שלנו- אינה תלויה באיש אלא מלבדנו ומאהבתנו.
תודה גדולה לארגון הוויה, ללא ארגונים שכמותכם לא הייתה לנו האפשרות לערוך אירוע שכזה. אירוע בו הטקס הוא אחר, שוויוני, המייצג את מי שאנחנו ומה שאנו מאמינים בו. 
תודה לארגון על הלמידה הפורייה, על האפשרות הנגישה להבנת טקס הנישואין היהודי לעומקו ועם זאת התאמתו לדרכנו שלנו. 
עורכת הטקס שלנו, שרון מייבסקי, נבחרה על ידינו ממש במבט ראשון באתר "הויה". שרון, אשר סקרנה אותנו בפעילותה האמנותית והערכית, הצטיירה לנו כאדם נעים וסובלני וכך גם התגלתה לנו בתהליך העבודה והלימוד לקראת טקס החופה. 
תודה גדולה לך שרון, על ההדרכה והלימוד, הנועם, ההקשבה ותשומת הלב לפרטים הקטנים בכתיבת הטקס ובהנחייתו המקסימה והמרגשת. אם כבר הגענו לטקס..הטקס עצמו לא היה כפי שציפינו, הוא היה רגוע, שליו, נעים. הרגשנו שאנו עורכים טקס נישואים בחצר הבית ולא במעמד גדול שכזה. זאת כיוון שהטקס היה באמת שלנו, ועם מילים בעלות משמעות חזקה עבורנו ואשר עברנו איתן ועם שרון תהליך והפנמה. המשפחה והחברים שהיו איתנו מאוד התרגשו ושמחנו שהטקס גרם להם להיות חלק של ממש מהרגע הזה.

"חברותים" שלכם תמיד,

סלעית ומתן.

חן ודורון מספרים

לקראת יום חתונתנו חשבנו רבות כיצד לערוך את טקס הנישואין שלנו, בצורה שתתאים לנו ביותר – זוג צעיר, חילוני, שמחפש אלטרנטיבה לתהליך המסורתי ודרישות הרבנות, אך בניסיון לשמור על אלמנטים מרכזיים מהטקס המוכר לכולנו.
התלבטנו רבות בשאלות כגון מי יעמוד לצידנו תחת החופה? מי ינהל את הטקס? אילו דברים יאמרו בו, ואילו דברים לא יאמרו?
קיבלנו המלצה על ארגון הוויה והחלטנו לברר במה מדובר. מהרגע הראשון היחס היה קשוב, אדיב ונעים.
חיברו אותנו עם שרון מייבסקי המקסימה, שהובילה אותנו בתהליך בניית הטקס והנחתה אותו בשיא המקצועיות, רצינות ורגישות.
נפגשנו עם שרון שעזרה לנו להבין את משמעות טקס החופה והצעד שאנו לוקחים על עצמנו.
יחד למדנו יותר על הטקס המסורתי, הטקסטים שלו והמשמעות של כל הנאמר בו – ומתוך כך השכלנו לבחור את מה שמתאים ולא מתאים לנו, ולבנות את החוויה שלנו ליותר אישית ומשמעותית עבורנו.
עמדנו בחופה בטקס מרגש שאין כמותו, והרגשנו שאנו מבטאים את עצמנו! הרגשנו שאנו עושים מעשה אמיתי וכנה, מבלי לוותר על השורשים והמסורת שלנו אלא מתאימים אותם לעולם המודרני שבו אנו חיים ול”אני מאמין” שלנו.
זכינו לצרף את המשפחה שלנו לתהליך וכמובן לטקס עצמו, דבר שהפך את הכול ליותר מיוחד ויותר “שלנו!”.
הרגשנו שאנו יכולים לבטא את רגשותינו, מחשבותינו ודעותנו באופן שווה במהלך הטקס – גם החתן וגם הכלה. דבר שהיה מאד חשוב עבורנו ומבטא את חיינו היום יומיים שהם לאור השיתוף והשוויון.
אפילו שבועות לאחר החתונה אנו עוד מקבלים תשבחות רבות ממשפחה, חברים, חברים של ההורים, ומי לא! על כך שטקס החופה שלנו היה כה מרגש, ייחודי, מרענן, “מתאים לכם בדיוק!”, “הכי יפה ומיוחד מכל החתונות שראינו!” ועוד. תודה רבה ארגון הוויה, ותודה מיוחדת לשרון מייבסקי שליוותה אותנו לאורך הדרך. חן ודורון פינקלשטיין

 

שחר ויוראי מספרים

עוד לפני שהחלטנו להתחתן היה לנו ברור שבבוא היום, כף רגלנו לא תדרוך ברבנות. היה לנו חשוב שטקס הנישואין שלנו ישקף את הערכים שלנו ואת העולם שממנו אנחנו באים, ובעיקר שנרגיש שאנחנו – שנינו – באים בו לידי ביטוי בצורה שיוויונית ואמיתית. ככה הגענו ל”הויה”.
כשנשאלנו איזה עורך/ת טקס אנחנו מחפשים, אמרנו: אישה, פמיניסטית, פלורליסטית, עם ראש פתוח ורוח טובה. ככה הגענו לשרון!
כבר אחרי המפגש הראשון היה ברור לנו שהשידוך הצליח. שתינו קפה, הכרנו, שוחחנו על מה חשוב לנו ובמה אנחנו מאמינים, ובתהליך משותף בנינו את הטקס שלנו. שרון כיבדה את הבחירות שלנו ובמקומות שבהם התלבטנו היא סייעה לנו לקבל החלטות והציעה הצעות מגוונות ומיוחדות. את הטקס עצמו שרון ניהלה ברגישות ובנועם. הייתה לה נוכחות חזקה ולצד זאת היא לגמרי נתנה לנו את הבמה והקפידה לתת לנו להרגיש שאנחנו אלה שמובילים. בסופו של דבר, החופה שלנו הייתה חוויה מדהימה עבורנו ועבור משפחתינו וחברינו, והרבה מכך בזכותה.

נטע ואסף מספרים

תודה! תודה רבה על הטקס הנפלא ועל תהליך היצירה שלו!
היה לנו ממש כיף בחתונה, ולטקס היה מקום משמעותי בה.
קיבלנו שבחים רבים מאנשים שונים על הטקס ועל ההנחייה שלך, ורצינו להודות לך, לספר לך על זה.

אלי ונריה מספרים

העלינו לפייסבוק את התמונות של החתונה ונזכרנו כמה היה לנו מדהים, וכמה הטקס היה מיוחד ומרגש. עבורנו הוא היה הרבה יותר משמעותי ממה שדמיינו לפני כן, וגם הפידבקים שקיבלנו היו יוצאים מגדר הרגיל – שמענו (גם ישירות וגם דרך מתווכים) שעבור לא מעט אנשים זה היה אחד הטקסים הכי מרגשים ומיוחדים שהם ראו.
אז רצינו לומר לך המון תודה, כי זה מן הסתם הרבה בזכותך. זכינו שליווית אותנו לאורך התהליך ושעמדת איתנו יחד מתחת לחופה, ונזכור את זה כל החיים. המון המון תודה, ושיהיה רק טוב בהמשך הדרך :)

שמרית ועמרי מספרים

היי שרון,
אחרי שהעניינים קצת נרגעו רצינו לומר לך המון המון תודה על ההכוונה והייעוץ בבניית הטקס וכמובן על הניהול שלו. לא יכולנו לקוות לטקס שירגיש יותר ״אנחנו״, תודה שהיית חלק מזה.
בברכת may the force be with you גם לך,
עמרי ושימרית

אור וזיו מספרים

היה מעולה! גם התהליך, גם בניית הטקס והטקס עצמו, שעד היום אנשים מחמיאים לנו עליו ואומרים כמה מיוחד הוא היה, ושמעולם לא היה עדים לטקס כזה.
גם אומרים שלקחנו את מה שיפה ביהדות ושימרנו בטקס, שזה מעניין לשמוע.
הרגשנו שהבנייה של הטקס וכל התהליך שנעשה עליו היה די זורם ב”פינג פונג” בינינו, והקשבת למה אנחנו רוצים או לא רוצים וגם נתת הרבה אופציות שאפשר לבחור מהן.
וגם מעולה ששכנעת אותנו בעדינות כן לכתוב דברים אחד לשני, זה מאוד הוסיף והיה מרגש.
בקיצור רק מילים טובות! ואנחנו שמחים מאוד על כך שבחרנו בך ליום המיוחד שלנו :)

ליאת ותם מספרים

שרון יקרה
רצינו להודות מכל הלב על הליווי של כל התהליך והנחיית הטקס בפרט.
מבחינתנו העיסוק, הלימוד והתהליך היו הליבה והמהות של כל החתונה. לא יכולנו לבקש מנחה טובה יותר לדרך זו.
אנשים לא מפסיקים להלל ולשבח את הטקס בהתרגשות רבה.
בהזדמנות זו נאחל שנה טובה לך ולמשפחתך.
שולחים חיבוק ענק

יפעת וגלעד מספרים

היה מעולה! כולם התרגשו מאוד! איש לא דיבר בקהל כי כולם התרכזו במה שנאמר תחת החופה!
היה מושלם, כולנו התרגשנו מאוד! אני לא יכולה לתאר כמה היה מדהים!
שרון ואריאל מדהימים, אנחנו נשמור על קשר
כמובן, היה כ”כ מיוחד!! לנו ולכולם!!

ירדן ועומר מספרים

שרון יקרה, רצינו להגיד לך שוב המון תודה על הכל!
הטקס היה מרגש ואפילו יותר טוב מכל מה שדמיינו וקיווינו שיהיה ואת היית מדהימה!
אנחנו לא מפסיקים לקבל מחמאות עלייך ועל הטקס

 

אין המלצות לעורך הטקסים