מיכל ברמן

מיכל ברמן

דתל"שית, ילידת ירושלים, חוקרת פלורליזם בחינוך המשלב ומנכ"לית פנים - איגוד ארגוני יהדות ישראלית.

דתל”שית, ילידת ירושלים, חוקרת פלורליזם בחינוך המשלב ומנכ”לית  פנים – איגוד ארגוני יהדות ישראלית. בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה והיסטוריה של עם ישראל בהצטיינות ותואר שני במסלול מחקרי בחינוך יהודי פלורליסטי, שניהם באוניברסיטה העברית בירושלים.  כמי שגדלה בבית המשלב מזרח ומערב למשפחה מסורתית מזרחית מצד האבא וליברליות אמריקאית מצד האימא, נושמת רב תרבויות מגיל אפס. מתגוררת ביישוב אלון עם בן זוגה ושלושת ילדיהם.

 

גדלתי בבית מסורתי-דתי. אני בוגרת החינוך הדתי ומלאת תודה והערכה על העושר היהודי הגדול שנחשפתי אליו בילדותי ובנערותי, ושאני מרגישה בו עד היום בבית.
בבגרותי הבנתי שבעולם הפוסט מודרני בו אנו חיים, אנשים שונים מקבלים החלטות שונות. המצב בו כיום במדינת ישראל ישנם אזרחים רבים המנועים מהזכות הבסיסית להתחתן – היא אבסורד מקומם.
אני מאמינה שמי שמקים בית חדש – זכאי לבחור את הדרך בה הוא ינהל אותו. טקס יהודי הוא הבסיס לבחירה ביסודות יהודיים בחיים המשותפים הנרקמים בין בני זוג בנקודה הפורמטיבית של חייהם המשותפים. אני שמחה על הזכות ללוות זוגות בבחירות הערכיות שהם מכניסים לטקס הנישואים שלהם, ומבקשת לתת להם לעצב את הערכים המשותפים מתוך אוצר התרבות היהודית ומתוך עולמם האישי.
מזל טוב!

 

אין המלצות לעורך הטקסים