יהל לינטרנרי

יהל לינטרנרי

מחנך ומנהל חינוכי, איש כותב ומנחה סדנאות כתיבה יוצרת, מנחה אירועים וחגים.

מחנך ומנהל חינוכי, איש כותב ומנחה סדנאות כתיבה יוצרת, מנחה אירועים וחגים. בוגר תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה בספרות והיסטוריה בחממה ליזמות חינוכית דמוקרטית בסמינר הקיבוצים. יליד 79, נשוי לתמר ואבא לעמליה. בן וחבר קיבוץ מרמות מנשה. דובר עברית, אנגלית ואיטלקית.

 

אני חלק מהויה כי מרגש אותי להיות חלק פעיל משינוי עומק תרבותי, חברתי ואישי שמתרחש בחברה הישראלית. גדלתי בקיבוץ והחיבור שלי לזהות היהודית התהווה בגיל ההתבגרות המאוחר אבל מאז הוא רק הולך ומעמיק. לאורך השנים יזמתי והפקתי אירועים של התחדשות יהודית בקיבוץ ובמועצה וכשהגיע הרגע שבו החלטנו להתחתן היה לנו ברור שאנו רוצים לעשות זאת בטקס שיוויוני יהודי המבוסס על שפתנו ותרבותינו והוא היה כל זה ואפילו יותר. את הטקס קיימנו בהויה והיה לי ברור מאותו רגע אני רוצה להיות חלק מה#מהפכה_בשמחה.

 

לעמוד מתחת לחופה עם זוג זו עבורי זכות גדולה; להיות נוכח במעמד של קדושה בו בני אדם מתחברים על בסיס של אהבה ושותפות. בין אם מכיוון שהזכות הזו נשללה מהם ע”פ חוק ובין אם זו דרכם לבטא את אישיותם ואמונותיהם. החופות שאני עורך הן שיוויוניות, ריבוניות, תפורות על פי מידה ומתמקדות במילים ובדוברים. יש בהן מקום לנשום את עונות השנה, המועד והמקום ולספר את הסיפור האנושי.

 

טקס שזכור לי במיוחד היה בחתונת הזהב של שני אנשים שיקרים לי מאוד אמא ואבא; העבודה המשותפת על הטקס, ניסוח קורות המשפחה והקירבה הגדולה למעגלים הפנימיים שלי ושלהם הייתה חוויה שאני מרגיש בר מזל שהייתה מנת חלקי.

אין המלצות לעורך הטקסים